کد خبر: ۴۱۱۰۴
|
۰۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۵:۳۰

فعالیت‌های شهید رئیسی در آستان قدس، محوریت علمی داشت

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: همه فعالیت‌های شهید آیت‌الله رئیسی در آستان قدس با محوریت علمی انجام می‌شد.

به گزارش «نبض فناوری»، دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ویژه برنامه "شهید جمهور" شبکه خبر سیما با بیان اینکه همه فعالیت‌های شهید آیت‌الله رئیسی در آستان قدس با محوریت علمی انجام می‌شد، گفت: در آن دوران ایشان چند تن از بزرگان حوزه علمیه و اساتید برجسته کشور را به عنوان خادم افتخاری علمی منصوب کردند و یک سازوکار برای این امر تعریف شد.

وی ادامه داد: ایشان معتقد بودند باید طوری شود که همه بخش ها و حوزه ها هر کس در تخصص خود خدمتی بتواند به علی ابن موسی الرضا(ع) داشته باشد و ما هم خدمت این فرد را در آستان قدس به رسمیت بشناسیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: در حوزه علمی این کار انجام شد و ایشان بسیار از این موضوع استقبال کردند و چند تن از اساتید برجسته کشور به عنوان خادم افتخاری علمی منصوب کردند و ساز و کاری تعریف شد که اساتید بخشی از کلاس درس خود را به عنوان خادم امام رضا برگزار کنند و یک پزشک بخشی از حوزه تخصص پزشکی خود را به خادمی امام رضا اختصاص دهد. این موضوع ترویج شد و با محوریت معاونت علمی در آستان قدس شکل گرفت.

وی ادامه داد: ایشان معتقد بودند که همه فعالیت ها در آستان قدس باید محوریت علمی داشته باشد در جلسات تخصصی نیز معاون علمی آستان قدس حضور داشت و کارها با نظر کارشناسی ایشان جمع بندی می‌شد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان با بیان اینکه شهید رئیسی همواره دغدغه مردم را داشتند، اظهار کرد: برگزاری باشکوه مراسم‌های تشییع برای شهید رئیسی جلوه‌ای از اتحاد ملی است که هم‌اکنون در سراسر کشور شاهد آن هستیم. مردم، شهید رئیسی را خدمتگذاری صدیق می‌دانستند، خدمتگزاری که همواره دغدغه مردم را داشت.

منبع/ایسنا

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی