کد خبر: ۴۱۱۴۰
|
۰۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۵:۳۰

تمسخر گوگل به‌خاطر اشتباهات در نتایج جستجوی هوش مصنوعی

گوگل به دلیل ابزار AI Overviews به طور گسترده در رسانه‌های اجتماعی مورد تمسخر قرار گرفته است.

به گزارش «نبض فناوری»، گوگل در آوریل گذشته آزمایش ابزار AI Overviews را در نتایج جستجو برای تعداد کمی از کاربران در بریتانیا آغاز کرد.

 این ویژگی در نمایشگاه سالانه Developers Expo در اواسط ماه مه برای همه کاربران در ایالات متحده نیز راه اندازی شد.

این ابزار با استفاده از هوش مصنوعی، خلاصه‌ای از نتایج جستجو را ارائه می‌دهد، بنابراین کاربران مجبور نیستند فهرست طولانی وب‌سایت‌ها را برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود جستجو کنند.

 اگرچه گوگل به کاربران هشدار می‌دهد که این ویژگی هنوز در مرحله آزمایشی است، اما احتمالاً به طور گسترده و البته قابل اعتماد کاربران، مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که گوگل، موتور جستجوی منتخب برای بسیاری از کاربران اینترنت است و بیش از 90 درصد بازار جهانی را تشکیل می‌دهد.

شاید جالب باشد بدانید که ابزار AI Overviews گوگل به برخی از کاربرانی که مثلا  در جستجوی نحوه چسبندگی بهتر پنیر به پیتزا بودند، گفت که می‌توانند از چسب غیر سمی استفاده کنند! و همچنین  برخی کاربران نیز گزارش دادند که این ابزار می‌گوید که زمین شناسان توصیه می‌کنند انسان‌ها روزانه یک سنگ بخورند!

همین پاسخ‌های  ابزار AI Overviews باعث تمسخر گسترده گوگل در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها شد اما این شرکت فناوری کماکان اصرار داشت که این ویژگی به خوبی کار می‌کند، و در توجیه این ایرادات، گفت که این نمونه‌ها بسیار غیر معمول هستند و تجربیات اکثر افراد را نشان نمی‌دهند!

 

 اشباه تکراری

توهمات ناشی از ابزارهای هوش مصنوعی مولد  نه تنها برای گوگل مشکل ایجاد می‌کند، بلکه به عنوان بزرگترین موتور جستجوی جهان، بیشتر نیز زیر ذره بین قرار می‌گیرد.

از فوریه گذشته، این اولین بار نیست که گوگل با مشکلاتی در زمینه هوش مصنوعی مواجه می‌شود، و مجبور می‌شود به طور موقت چت ربات "جمینای" را متوقف کند.

منبع/ایتنا

برچسب ها: گوگل هوش مصنوعی
ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی