کد خبر: ۱۶۱۶۵
|
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰
این ربات با استفاده از یادگیری تقویتی، راه رفتن را به خود می آموزد.

به گزارش «نبض فناوری»، تیمی از محققان در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، یک ربات دو پا ساخته اند که توانایی یادگیری راه رفتن با استفاده از یادگیری تقویتی را دارد.

این کار شامل ساخت یک ربات متشکل از یک جفت پا به هم و متصل به قاب نگهدارنده کوچک بود. در حال حاضر، این ربات وظایف خود را با اتصال به قاب انجام می دهد که توسط یکی از محققان هدایت می شود. این ربات در مقایسه با ربات های ساخته شده توسط بوستون داینامیک ابتدایی به نظر می رسد. اما این ربات که تیم آن را Cassie نامگذاری کرده اند، نشان دهنده نوع جدیدی از فناوری جدید است که در آن یک ربات به خود یاد می دهد که راه برود.

در این یادگیری ربات یکباره کل روند را دریافت نمی کند اما مراحلی را که منجر به راه رفتن می شود به خاطر می آورند و سپس آنها با استفاده از آنچه آموخته اند، اطلاعات بیشتری اضافه می کنند که در نهایت منجر به راه رفتن می شود. آنها به یادگیری ادامه می دهند و با این کار، رشد بهتری در آن پیدا می کنند. با گذشت زمان ترفندهای جدیدی مانند دویدن، پریدن یا حتی پرش از مانع را یاد می گیرند

هنگامی که ربات در شبیه سازی راه رفتن را یاد گرفت، محققان دانش خود را به Cassie منتقل کردند، وی از آن برای راه رفتن به روش های مشابه یک کودک نوپا استفاده کرد و درست مانند یک کودک نوپا، به یادگیری ادامه داد. او یاد گرفت که چگونه هنگام کمی لغزش از زمین افتادن یا تکان خوردن بهبود یابد. محققان قصد دارند کار خود را با یادگیری تقویتی در ربات ها ادامه دهند تا ببینند تا چه حد می توانند با آن پیشرفت کنند.

ارسال نظرات
در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد: ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات کشور
انتقاد سازمان نصر به نامه قالیباف: مسدود سازی صرافی‌های رمزارز تاثیر معکوس دارد
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛ تعمیر ساختمان ها آسانتر می شود
نیازمندیها