کد خبر: ۱۶۸۳۶
|
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰
اپل قصد دارد تا در سال آینده کنترل میزان قند خون را به قابلیت های ساعت هوشمند خود اضافه کند.

به گزارش «نبض فناوری»، ویژگی های نظارت بر سلامتی در اپل واچ از زمان انتشار این ساعت در آوریل 2015 باعث حفظ سلامتی کاربران شده است. چک کردن ضربان قلب شاید از همه شناخته شده تر باشد. یکی دیگر از ابزارهای اپل واچ برای نجات جان مردم نوار قلب (ECG) است که با سری 4 اپل واچ در سال 2018 معرفی شد.

اپل واچ می تواند در سال آینده قند خون شما را کنترل کند

از نوار قلب برای تشخیص ریتم نامنظم قلب استفاده می شود که هشدار اولیه در مورد فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) را می دهد. AFib می تواند منجر به سکته مغزی، لخته شدن خون، نارسایی قلبی و سایر بیماری های جدی شود. سال گذشته، اپل واچ  سری 6 مانیتور اکسیژن خون را اضافه کرد.

دانستن درصد اکسیژن سلول های قرمز خون از ریه ها حمل می شود به شما هشدارهای پیشرفته در مورد کووید-19 را می دهد. بازه طبیعی بین 95 تا 100درصد است. یکی دیگر از ویژگی های مفید موجود در این ساعت، در صورت افتادن شخص و عدم توانایی برخاستن، هشدار به مخاطبین از پیش انتخاب شده است.

در طول سال ها صحبت در مورد افزودن ویژگی به ساعت اپل وجود دارد که به آن امکان می دهد قند خون کاربر را اندازه گیری کند. این امر برای بیماران دیابتی وابسته به انسولین که نیاز به کنترل قند خون قبل از هر بار تزریق انسولین دارند بسیار مهم است؛ زیرا مقدار قند موجود در خون دوز هر بار تزریق را تعیین می کند.

امروزه روند کنترل قند خون دردناک و پرهزینه است و اگر اپل بتواند به اپل واچ اجازه دهد قند خون را بدون نیاز به کاربر برای خونگیری و خرید نوارهای آزمایش جدید تحویل دهد، فروش اپل واچ می تواند غوغا کند. احتمالا اپل در سال 2022 ویژگی گلوکومتر را به اپل واچ اضافه خواهد کرد.

حسگرهای این ساعت می توانند با تابش نور مادون قرمز از طریق پوست از پشت ساعت هوشمند، سیگنال های خاصی از خون فرد را بخوانند. اپل علاوه بر اندازه گیری سطح گلوکز، به دنبال حسگرهای دیگری برای اپل واچ است تا سطح الکل و فشار خون کاربر را کنترل کند.

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل، اغلب به اهمیت نظارت بهداشتی برای آینده اپل اشاره کرده است. اپل واچ نمونه خوبی از چگونگی تلاش شرکت برای ادغام سخت افزار و نرم افزار خود در راستای ردیابی سلامت فرد است.

ارسال نظرات
پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛ نقش رسانه‌های اجتماعی در برابر دموکراسی
پیام رئیس رگولاتوری به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT
مهمترین رویداد نوآوری کشور به میزبانی ناحیه نوآوری پردیس برگزار می شود اینوتکس ۲۰۲۱ از فردا آغاز به کار خواهد کرد
نیازمندیها