کد خبر: ۱۷۷۵۰
|
۰۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰
صندوق نوآوری و شکوفایی نزدیک به سه سال گذشته به منظور توسعه اقتصاد دانش بنیان، ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان انواع تسهیلات و خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان و فعالان زیست بوم نوآوری در سراسر کشور ارایه کرده است.

ارایه ۱۲ هزار میلیارد تومان خدمات مالی به دانش‌بنیان‌ها طی ۳ سال گذشته

به گزارش« نبض فناوری» صندوق نوآوری و شکوفایی که به عنوان تامین کننده مالی شرکت های دانش بنیان در کشور فعال است، در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان و فناوری محور و تکمیل زنجیره ایده تا بازار شرکت های دانش بنیان در کشور، توانسته در دو سال و نیم گذشته ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان انواع تسهیلات و خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان سراسر کشور ارایه کند که بیش از ۱۲ برابر عملکرد سال های گذشته صندوق بوده است.

این صندوق در دوره سوم هیات مدیره خود در دو سال و نیم گذشته توانسته با بهره گیری از ظرفیت تمام نهادهای فعال در زیست بوم نوآوری و روش های تامین مالی نوین و اهرم سازی منابع، نسبت به شکل دهی و حمایت از نظام تامین مالی نوآوری اقدامات موثری انجام دهد که در این گزارش به طور خلاصه به بخشی از این اقدامات اشاره می‌شود.

صندوق نوآوری و شکوفایی از بدو شروع فعالیت خود در سال ۹۲ تاکنون دو دوره هیات مدیره را پشت سر گذاشته، از نیمه دوم سال ۹۷ با هیات مدیره جدید و فعالیت های توسعه ای خود را در زمینه ارایه خدمات به دانش بنیان آغاز کرده است. این صندوق به منظور تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، کاربردی کردن دانش و دستاوردهای پژوهشی و تکمیل زنجیره ایده/ محصول/بازار از شرکت های دانش بنیان پشتیبانی و حمایت کرده است و خدمات مالی و اعتباری از جمله تسهیلات و مشارکت به آنها ارایه می کند.

به طور کلی هدف نهایی صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد توسعه ای کمک به رونق اقتصادی کشور از طریق حوزه های دانش بنیان و فناوری های برتر است که در این دوره صندوق با توجه به بکارگیری گسترده شبکه همکاران و بهبود فرآیندها، ضمن کاهش زمان ارایه خدمات، قیمت تمام شده آن به میزان چشمگیری را نیز کاهش داده است.

صندوق نوآوری و شکوفایی در چهار دسته شامل تسهیلات مالی، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی ( کمک بلاعوض) خدمات خود را ارایه می دهد. در بخش ارایه تسهیلات از آذر ۱۳۹۷ به بعد، هشت هزار و ۵۲۲ میلیارد تومان قرارداد منعقد و مبلغ هفت هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که بیش از ۸.۷ برابر کل عملکرد گذشته صندوق است.

با اعطای ۹۹۵ میلیارد تومان قرارداد تسهیلات به ۳۱ صندوق پژوهش و فناوری، زمینه فعالیت گسترده این صندوق ها در سراسر کشور فراهم شده است.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها