کد خبر: ۱۹۱۸۴
|
۲۲ تير ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰
محققان با استفاده از هوش مصنوعی سیستمی را برای تشخیص سیل از فضا طراحی کردند.

به گزارش «نبض فناوری»، محققان آزمایشگاه پردازش تصویر دانشگاه والنسیا با همکاری دانشگاه آکسفورد و آژانس فضایی اروپا مدلی را برای شناسایی سیل بر اساس شبکه های عصبی تهیه کرده اند.

این سیستم WorldFloods نام دارد و توسط شرکت هوافضا D-Orbit از کیپ کاناورال به فضا پرتاب شده است.

هدف مدل WorldFloods تسریع در پاسخگویی با ارائه نقشه های زمین در زمان واقعی نزدیک و کاهش هزینه های فناوری است. بنابراین، سیستم الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی را پیاده سازی می کند که به شما امکان پردازش اطلاعات را می دهد. نویسنده مقاله ای که اخیراً در Scientific Reports منتشر شده می گوید: پردازش روی صفحه راه حلی برای کاهش میزان داده های منتقل شده با کاهش تصاویر بزرگ از سنسورها به محصولات داده کوچکتر ارائه می دهد.

در تاریخ 30 ژوئن، WorldFloods توسط کیپ کاناورال به داخل موشک Space X Falcon 9 توسط شرکت D-Orbit پرتاب شد که شش CubeSats از شرکت های مختلف را راه اندازی کرده است. از جمله این سحابی ها، ماهواره 1 کیلوگرمی است که میزبان WorldFloods است و اولین پردازش درون مدار با تراشه های مقاوم در برابر تابش است که در آن الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی قابل پیاده سازی است.

برچسب ها: سیل فضا هوش مصنوعی
ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها