کد خبر: ۲۰۷۴۹
|
۱۵ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۵
در گفتگو با نبض فناوری؛
مدیرعامل شرکت فنی مهندسی دانش نوین هیدروژن آسیا از ساخت ژنراتور هیدروژن، دستگاه تست پیل سوختی و تست باتری در این شرکت خبر داد و گفت: این تجهیزات با دانش فنی بومی ایجاد شده است این در حالیست که قبلا این تجهیزات از خارج وارد می‌شد.

محمد ژیانی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فنی و مهندسی دانش نوین هیدروژن آسیا، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» با اشاره این شرکت از سال ۸۹ فعالیت اصلی خود را در مرکز رشد شهرک علوم و تحقیقاتی اصفهان آغاز کرده است، اظهار کرد: این شرکت در زمینه فناوری‌های پیشرفته در حوزه انرژی از جمله توسعه و تدوین دانش فنی ساخت پیل‌های سوختی پلیمری (شامل هیدروژنی و الکلی) و اجزاء آن (مجموعه الکترود غشاء، کاتالیست‌ها والکترود) الکترولایزرها، تولید هیدروژن، سیستم‌های پیشرانه مستقل از هوا، ساخت دستگاه تست پیل سوختی، دستگاه تست باتری (نوع اول و نوع دوم) و دستگاه اندازه گیری هدایت غشاء (پلیمری و سرامیکی) - ساخت باتری‌های Li-SOCl۲ تجهیزاتی را تولید و کاربردی کرده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون این تجهیزات در حوزه صادراتی قرار گرفته است، گفت: این شرکت دارای نیروی انسانی کارآمد و تجهیزات لازم جهت ساخت کاتالیست، الکترود، مجموعه الکترود غشاء، انواع پیل‌های سوختی و الکترولایزر‌های غشایی در ایران است. به علاوه این شرکت امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان را نیز در اختیار دارد. همچنین خدمات تعمیرات و بازی سازی این تجهیزات را ارائه می‌دهیم.

ژیانی ادامه داد: ژنراتور‌های هیدروژن تقریبا در تمام آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت صنایع مختلف نفت، گاز و پتروشیمی، آنالیز مواد و داروسازی، آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت کوره‌های احیایی و پیل سوختی بکار می‌رود به طوری بیشترین سرمایه‌گذاری ما در این حوزه است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: این تجهیزات با دانش فنی بومی ایجاد شده است این در حالیست که قبلا این تجهیزات از خارج وارد می‌شد. تقریبا دوسالی این تجهیزات را به صورت محصول وارد بازار کردیم. براساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است که سالانه ۱۰۰ دستگاه ژنراتور‌های هیدروژن تولید شود.

وی اظهار کرد: تست باتری می‌تواند تمام باتری‌های ساز کوچک را که مراکز تحقیقاتی روی آن‌ها کار می‌کنند تست کند و طول عمر و عملکرد آن‌ها را تعیین کند. قابل مقایسه با نمونه‌های مشابه اروپایی است. در حال حاضر این دستگاه دانشگاه‌های مختلف کاربردی شده است.

ژیانی افزود: دستگاه تست هدایت نیز کاربرد وسیع در نمونه‌های پودری و غشاء، رنگ و فلز دارد. پیل سوختی را نیز طراحی و تولید می‌کنیم دستگاه‌های تک است و در نمایشگاه ایران ساخت نیز در معرض نمایش گذاشته شده بود جزء دستگاه‌های نوع یک است که مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است. انواع اقسام پیل سوختی هیدروژنی و الکی را تولید می‌کنیم. برنامه این شرکت تا پایان سال این است که تمام تجهیزات تولید را از نظر کیفیت ارتقا دهیم. بخصوص ژنراتور PM نوع یک است.

ارسال نظرات
نیازمندیها