کد خبر: ۲۱۲۱۸
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛
مدیرعامل شرکت آپادانا خدمات گستران قومس، با بیان اینکه هدف نخست این شرکت بومی‌سازی فناوری‌های حوزه اندازه‌گیری سیالات است، گفت: در مرحله اخذ استانداردهای اروپایی هستیم و به عمان، ترکیه نیز محصولات خود را صادر کردیم.

تولید محصولات های‌تک با فناوری بومی/ در مرحله اخذ استانداردهای اروپایی هستیم

سید شمس الدین مرعشی مدیرعامل شرکت آپادانا خدمات گستران قومس، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» با بیان اینکه این شرکت فعالیت اصلی خود را با ورود به فناوری‌های اندازه‌گیری سیالات به عنوان یکی از خلا‌های فناورانه صنعت آغاز کرد، اظهار کرد: این شرکت همچنین در زمینه طراحی و ساخت انواع سنسور‌های اندازه گیری دبی، ترنسمیتر‌های فشار، واسطه‌ای کاربر و ماشین آلات صنعتی، نیمه صنعتی و آزمایشگای، نمایشگر‌های صنعتی و نیمه صنعتی، اجرای پروژه‌های طراحی و ساخت سامانه‌های ازمایشگاهی و نیمه صنعتی حوزه لایه نازک، مواد، شیمی، صنایع پزشکی، صنایع دارویی، صنایع زیستی فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: انتخاب فناوری حسگر‌های حرارتی و شیر‌های سلونوئیدی تناسبی، هدف نخست این شرکت در مسیر بومی‌سازی فناوری‌های حوزه اندازه‌گیری سیالات قرار گرفت. همچنین ارتقای کیفی برد‌های الکترونیک، الگوریتم‌های کنترلی، دقت اندازه‌گیری، تفکیک پذیری سیگنال، سرعت پاسخ حسگر‌ها و در نهایت دریافت گواهی CE_EMC از جمله دستاورد‌های این شرکت بوده است.

مرعشی افزود: این فناوری و دانش صنایع های‌تک بوده و در لیست تحریمی قرار گرفته و اجازه ورود به کشور را نمی‌دهند. همچنین تولیدکننده در خاورمیانه ندارد؛ اما در آسیا تنها چند کشور چین، کره، ژاپن اقدام به تولید این تجهیزات می‌کنند.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، گفت: این تجهیزات در گذشته از چین، سوئیس، آلمان، هلند و آمریکا، ژاپن، کره وارد می‌شد. ما در واقع یک شرکتی هستیم به حوزه تبلیغات و بازاریابی فروش وارد شدیم؛ چرا که این فناوری جزء فناوری‌های پیچیده است باید در این زمینه بیشتر کار کنیم. تقریبا حمایتی خاصی از سوی مسئولان صورت نگرفته است.

مرعشی ادامه داد: تا پایان سالجاری چندین محصول جدید را به لیست محصولات تولیدی خود اضافه خواهیم کرد. همچنین در مرحله اخذ استاندارد‌های اروپایی هستیم و به عمان، ترکیه نیز محصولات خود را صادر کردیم.

ارسال نظرات
با ارائه استراتژی های درمانی؛ اپلیکیشن جدید برای مدیریت فشار خون عرضه شد
اداره کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا اعلام کرد؛ دستور فوری آمریکا به صرافی‌ های ارز دیجیتال
نیازمندیها