کد خبر: ۲۲۲۶۵
|
۰۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰
یکی از فناوری‌های کاربردی در حوزه سلامت دیجیتال هوش مصنوعی است. فناوری که یاری دهنده کادر بهداشت و درمان برای تشخیص زود و دقیق بیماری‌ها و شکایات بیماران است.

به گزارش« نبض فناوری» تشخیص سریع، درمان بهتر و کاهش هزینه‌های جاری مربوط به صنعت مراقبت‌های بهداشتی را مزایای استفاده از هوش مصنوعی در حوزه سلامت می‌دانند. گره‌گشای مواقعی که بیماران با دردی ناشناخته به پزشک مراجعه می‌کنند و تشخیص نوع درد و درمان کمی سخت است. در این شرایط، فناوری هوش مصنوعی به یاری می‌آید تا به شکلی موثر و با دقتی بالا بیماری‌ها را تشخیص دهد و بهترین راه‌های درمانی ممکن را ارائه کند.

کارشناسان معتقدند که استفاده از این فناوری در حوزه پزشکی به ساده‌سازی فرآیندهای تولید دارو‌ نیز کمک می‌کند تا درمان‌های مناسبی برای بیماری‌های جدید و قدیمی با سرعت بیشتری ارائه شوند. این سیستم حتی می‌تواند شناسایی بیماری‌های ناشناخته قبلی را نیز تسهیل کند.

حال این فناوری در روزهایی که همه صنایع حتی دارو و درمان به سمت دیجیتالی شده حرکت کرده، جایگاه ویژه‌تری یافته است و نقشی موثر در تشخیص و درمان بیماری‌ها به صورت آنلاین دارد. به طور مثال در حال حاضر در ایران 10 محصول در حوزه سلامت دیجیتال تولید شده که با فناوری هوش مصنوعی توسعه یافته است.

ارسال نظرات
طبق دستور رگولاتور رقابت انگلیس؛ فیس بوک باید «گیفی» را بفروشد
ستاری در گزارش صد روزه فعالیتهای معاونت علمی ریاست‌جمهوری مطرح کرد بومی‌سازی طراحی و تولید پیکره هوش مصنوعی در کشور
نیازمندیها