کد خبر: ۲۲۳۰۳
|
۰۶ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰
فناوری Defi یک فناوری مقرون به صرفه است. Defi بیشتر مشمول قرار داد‌های هوشمند است. در جهان جمعیت بیشتری از افراد می‌تواند به ابزار‌های مورد نیاز برای برخورداری از Defi دردسترس است.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» ارز‌های دیجیتال و توکن‌ها در معاملات امروزه جایگاه ویژه‌ای را در بین سرمایه گذاران به خود جلب کرده است. از زمان شروع محبوبیت بلاک چین، دنیا شاهد پیشرفت‌های زیادی درزمینه امور مالی بوده است. معروف‌ترین توکن دیفای (DeFi) که در سال‌های اخیر به شهرت بالایی دست یافته‌اند، دیدگاه مردم را نسبت به تشکیلات اقتصادی، بانک‌ها و دولت تغییر داده‌اند. در این گزارش بهترین و برترین توکن مورد طرفدار را برای علاقه‌مندان این حوزه معرفی می‌کنیم.

آشنایی با توکن دیفای

قبل از معرفی توکن‌های معروف دیفای در این گزارش ابتدا گریزی به معنی و مفهوم دیفای می‌زنیم. درواقع DeFi به توکن‌هایی اطلاق می‌شود که بتوان از آن‌ها در فضای امور مالی غیرمتمرکز یا Decentralized Finance که به‌اختصار آن را DeFi می‌نامند استفاده کرد. به طورکلی هدف اصلی آن ایجاد سیستمی شفاف و متن‌باز در رابطه با امور مالی است. متداول‌ترین کاربرد DeFi مربوط به امور وام‌دهی است. به عبارت دیگر Decentralized Finance یک سیستم پولی و مالی کاملا نو و یا جدید است که بر پایه بلاکچین‌های عمومی ساخته شده است. باید اذعان کرد که دیفای توانسته مجموعه‌ای بزرگ از توکن‌های پر تقاضا را در اکوسیستم ارز‌های دیجیتال به وجود آورد.

چرا Defi مشهور شد؟ / با برترین توکن‌های دیفای بیشتر آشنا شوید

چرا Defi مشهور شد؟

فناوری Defi یک فناوری مقرون به صرفه است. Defi بیشتر مشمول قرار داد‌های هوشمند است. در جهان جمعیت بیشتری از افراد می‌تواند به ابزار‌های مورد نیاز برای برخورداری از Defi دردسترس است.

نقش قرار داد‌های هوشمند در DeFi

قرار داد هوشمند یک توافق نامه‌ای است که بین دونفر بسته می‌شود. این قرار داد با کد‌های رایانه‌ای است. استفاده از قرارداد‌های هوشمند سریع و آسان است ریسک‌های خطر قرار داد را کاهش می‌دهد.

توکن دیفای برتر موضوع مهم دنیای ارز دیجیتال است که دانستن آن در بدست آوردن سود بیشتر به شما کمک می‌کند. در حقیقت در دیفای بر خلاف سیستم‌های سنتی هیچ واسطه یا دلالی وجود ندارد. در DeFi کاربران به قدری قدرتمند هستند که بتوانند منابع مالی خود را با هر نوع مشارکت دیگری که بخواهند کنترل و حفظ کنند. چنین مکانیسم دیفایی نه تنها کنترل دارایی‌ها را به صاحبان اصلی خود می‌دهد بلکه موجب کاهش هزینه واسطه‌ها نیز می‌شود و همچنین سیستم مالی ثابتی نیز ارائه می‌دهد.

داده‌ها و معاملات دیفای بر روی یک بلاک چین مخصوص ثبت می‌شود. این بلاک چین سپس به صد‌ها گره رسیده و بدین ترتیب هر گونه هک شدن را غیر ممکن می‌کند. پس بدین ترتیب منابع مالی کاربران همیشه در جایی محافظت شده و مطمئن قرار دارند.

هدف یک توکن دیفای برتر

هدف اصلی دیفای، دادن کنترل کامل دارایی‌های کاربران به آنهاست. آن هم بدون نیاز به دخالت هیچ نفر سومی. در دیفای هرکسی می‌تواند در پروژه‌های دیفای معامله و سرمایه گذاری کند و در طی آن‌ها بازگشت مالی غیر معمول‌تری از آنچه که بانک‌های سنتی ارائه می‌دهند را بدست آورد.

با برترین توکن‌های دیفای آینده بیشتر آشنا شوید

آکالا (Acala)، آکالا یک برنامه استیبل کوین غیر متمرکز است که بلاک چین مقابله‌ای و برنامه‌های مالی باز را تقویت می‌کند. این کوین تحت مدل امنیتی ارز دیجیتال پولکادات ایمن شده است و بدین ترتیب درجه بندی بالای بی نیاز به فورک و با انعطاف پذیری زیاد را تضمین می‌کند. آکالا کاربران را قادر به ارسال و دریافت دلار آمریکا از طریق هر بلاک چینی که به پولکادات متصل باشد می‌کند.

چرا Defi مشهور شد؟ / با برترین توکن‌های دیفای بیشتر آشنا شوید

دریوادکس (Deriva)، دریوادکس نیز یک صرافی غیر متمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. دریوادکس همچنین می‌تواند تجارت قرارداد‌های مشتق شده را ارائه دهد.این صرافی یک صرافی جامعه محور بر اساس یک مدل توکن استخراج نقدینگی است که کنترل کامل را به کاربر می‌دهد. این صرافی در حال راه اندازه Q۳ این سال است. دریوادکس توکن‌هایی موسوم به توکن Deriva دکس با علامت اختصاری DDX خواهد داشت. این توکن به کاربران قابلیت مشارکت در اداره و کنترل صرافی را می‌دهد.

صرافی وان اینچ، صرافی وان اینچ یک جمع کننده دکس است. به معنای آنکه این صرافی نقدینگی تمامی صرافی‌های برتر دکس را در یک جا جمع می‌کند. این صرافی یک توکن دیفای برتر برای آینده است. صرافی وان اینچ به شما قابلیت مبادله توکن‌ها و قرار دادن محدودیت برای سفارشات را می‌دهد. سفارشاتی که در صرافی وان اینچ قرار می‌گیرند نه تنها در دفتر سفارش آن‌ها بلکه در دفتر سفارش دیگر صرافی‌های دکس نیز قرار می‌گیرند. این همان چیزی است که وان اینچ را به یک جمع کننده دکس و یک صرافی بسیار مشهور تبدیل می‌کند. صرافی وان اینچ بهترین قیمت‌های موجود برای خرید و فروش کوین از صرافی‌های دکس زیادی را برای شما فراهم می‌کند.

اسپراکس (Sperax)، اسپراکس در حال تلاش برای ساختن زیر ساخت‌های قابل اعتماد برای یک اقتصاد غیر متمرکز است. ماموریت اسپراکس آن است که؛ خدمات مالی غیر متمرکز را برای شهروندان سرتاسر جهان دست یافتنی کند. برای رسیدن به این بیانیه پروتکل‌های اسپراکس بالاترین سطح امنیت و اجرا را از طریق ایده مبتکرانه بلاک چین خود تضمین می‌کنند. اسپراکس همچنین یک استیبل کوین را راه اندازی خواهد کرد که کاربران اینترنتی را به برنامه‌های رمز ارز وصل می‌کند.

مانترا داو (Mantra Dao)، مانترا داو نیز یک پلتفرم دیفای است که بر روی استیکینگ، لندینگ یا وام دهی، بازگشت سرمایه استخر و دیگر موارد از این دست متمرکز است. مانترا داو یک برنامه غیر متمرکز تحت مدیریت انجمن است که از وب ۳.۰ استفاده می‌کند. این پلتفرم در شبکه پولکادات توسعه یافته است و در زمینه کنترل منابع مالی نیز به مردم کمک می‌کند تا بتوانند سرمایه‌های خود را گسترش دهند. این برنامه نیز جزو ۹ توکن دیفای برتر برای آینده به شمار می‌رود.

هجت (Hedget)، هجت نیز یک پلتفرم دیفای است که به شما قابلیت هج کردن برای رمز ارز خود شما را می‌دهد. ارز‌های دیجیتال در حقیقت سرمایه گذاری‌های به شدت فرار و پر خطری هستند. هجت گزینه‌های غیر متمرکزی را ارائه می‌دهد. گزینه‌هایی که شما در آن‌ها کمترین حق بیمه را پرداخت می‌کنید تا از موقعیت خود در برابر تغییرات ناگهانی قیمت محافظت کنید.

کودا (Coda)، یک پروژه دیفای با بلاک چینی کوچک و قابل حمل که یک دیفای برتر آینده به شمار می‌رود.
کودا بلاک چین سنتی را با یک اثبات رمز نگاری شده کوچک تغییر داد. این کار ارز رمزنگاری شده را مثل هر برنامه و یا وبسایت دیگری قابل دسترسی می‌کند. کودا تولید برنامه‌های رمز ارز کاربر پسند را آسان‌تر کرد. با استفاده از کودا برنامه نویسان می‌توانند برنامه‌ها و بازی‌هایی را تولید کنند که به آسانی با یک تگ اسکریپت و یا جاوا اسکریپت از بلاک چین بهره ببرند.

پروتکل گراف (Graph Protocol)، گراف یک پروتکل ایندکسینگ برای شبکه‌های کوئری مثل اتریوم و سیستم توزیع فایل همتا به همتا است. هر کسی می‌تواند API‌های گسترده و پهناوری به نام subgraphs را در پروتکل گراف بسازد و منتشر کند.

نیر (Near)، نیر نیز یک پلتفرم دیفای است که برای محافظت از دارایی‌هایی همچون پول و هویت افراد طراحی شده است. این پلتفرم پروتکل‌هایی را فراهم می‌کند که کاربران در آن‌ها بتوانند برنامه درست کنند.
شبکه اصلی نیر زنده است و همچنین فروش توکن‌های آن در کوین لیست تا ۳۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

توکن دیفای برتر یکی از موضوعات مهم کریپتوکارنسی است که دانستن آن به شما کمک می‌کند تا سود بیشتری به دست آورید.

ارسال نظرات
طبق دستور رگولاتور رقابت انگلیس؛ فیس بوک باید «گیفی» را بفروشد
ستاری در گزارش صد روزه فعالیتهای معاونت علمی ریاست‌جمهوری مطرح کرد بومی‌سازی طراحی و تولید پیکره هوش مصنوعی در کشور
نیازمندیها