کد خبر: ۲۲۷۵۱
|
۲۱ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰

واتساپ در تدارک طرحی بزرگ برای تراکنش های مالی

واتساپ در حال تلاش است تا تمام واحد‌های پرداخت و خدمات متا را با نام Novi یکپارچه کند.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از techradar، حدود یکسال پیش شبکه اجتماعی واتساپ در هند  پرداخت‌های  پولی را  آغاز کرد که با استقبال زیاد کاربران روبرو شد.  به همین علت در سال جاری این شبکه اجتماعی تصمیم گرفت تا گزینه‌های بازگشت نقدی را برای تمام کاربران خود ارائه دهد. گفته شده، توسعه‌دهندگان واتساپ در حال آماده شدن برای گسترش دامنه گزینه پرداخت خود با گنجاندن تراکنش‌های جهانی هستند.

براساس گزارش‌ها، واتساپ در حال تلاش است تا تمام واحد‌های پرداخت و خدمات متا را تحت نام تجاری Novi یکپارچه کند. پیش از این  رئیس Novi David Marcus در یک توئیت، اعلام کرده بود که تمام واحدها، محصولات، پرداخت‌ها و خدمات مالی آن‌ها تحت این نام تجاری از بین می‌رود.  همچنین واتساپ ممکن است برای استفاده از گزینه پرداخت به فرآیند تأیید هویت نیاز داشته باشد. با این عمل به نظر می‌رسد هویت و  یکپارچه‌سازی کیف پول Novi با پرداخت فعلی واتساپ مرتبط شود.

استفاده از انتقال ارز جهانی برای کیف پول دیجیتال Novi 

براساس گزارش‌ها، کیف پول دیجیتال Novi متعلق به متا از ارز‌های دیجیتال برای ساده سازی انتقال پول جهانی استفاده می‌کند. این سرویس در کشورهایی همچون آمریکا و گواتمالا در دسترس بوده و از ارز دیجیتال Pax Dollars استفاده می‌کند که یک به یک بر اساس دلار آمریکا ارزش گذاری می‌شود. با توجه به یکپارچه شدن سرویس‌های ناشی از تغییر متا، واتساپ نیز می‌تواند برای این تغییر آماده شود.

مارکوس در ادامه توضیح داد:" پس از یکسان شدن سرویس‌ها، کاربران می‌توانند تغییراتی را در زمینه پرداخت‌های شخص به فرد در فیسبوک و همچنین واتساپ  تجربه کنند. علاوه بر این، محصول متا می‌تواند پرداخت آسان را برای بازرگانان تسهیل کرده و تبلیغ‌کنندگان را قادر سازد تا به راحتی تبلیغات را خریداری کنند و در عین حال امکان پرداخت‌های فرا مرزی  Novi را فراهم کند. او ادعا کرد که Novi بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را در ۱۲ ماه گذشته روی محصولات مختلف خود پردازش کرده و در آینده برای توانمندسازی تمام سیستم مالی‌های جهانی برای تسریع در شمول مالی و توسعه اقتصادی تلاش خواهد کرد.

پشتیبانی واتساپ از کیف پول رمزارزی Novi

وب‌سایت Novi همچنین اشاره می‌کند که کاربران برای استفاده از کیف پول دیجیتال باید هویت خود را با استفاده از کارت شناسایی عکس‌دار معتبر دولتی تأیید کنند. آنچه هنوز مشخص نیست این است که آیا نووی به زودی وارد هند می‌شود یا خیر، با توجه به کنترلی که دولت فدرال هند بر پرداخت‌های دیجیتال اعمال می‌کند از آنجایی که واتساپ در حال حاضر از UPI در هند استفاده می‌کند، کاربران در اینجا نیازی به نگرانی نخواهند داشت. 

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
چهار انتصاب جدید با حکم عیسی زارع‌پور؛ سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران شد