کد خبر: ۲۳۰۱۴
|
۳۰ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰
مریخ نورد پرسی ویدیوی شگفت انگیز از پرواز بالگرد در مریخ را ثبت کرده است.

به گزارش« نبض فناوری»، این جزئی ترین ویدئوی تاریخ از بالگرد نبوغ در حال پرواز روی سیاره سرخ است.

اگرچه نبوغ همچنان به شکستن رکوردهای خود به عنوان اولین ماشین پرنده با قدرت و کنترل شده در سیاره ای دیگر ادامه می دهد؛ اما ما شواهد بصری زیادی از آن نداشته ایم. داده‌های تله‌متری وجود دارد که دانشمندان ناسا روی زمین دریافت می‌کنند، اما در مورد عکس‌ها و ویدیوها زیاد نیست. خوشبختانه، ناسا اکنون دقیق‌ترین فیلم را از نبوغ در حال پرواز منتشر کرده است.

این دو ویدئو در طول سیزدهمین پرواز که در 4 سپتامبر انجام شد، گرفته شده است. در این پرواز 16 ثانیه ای، نبوغ نزدیک به 700 فوت به صورت افقی، در ارتفاع 26 فوتی حرکت کرد. مریخ نورد پرسی مانورهای بالگرد را با استفاده از دو دوربین Mastcam-Z از فاصله 1000 فوتی ثبت کرد.

جاستین مکی، معاون محقق اصلی ابزار Mastcam-Z در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در جنوب کالیفرنیا، طی بیانیه‌ای مطبوعاتی ناسا گفت: با استفاده از دوربین Mastcam-Z حتی در فاصله 300 متری (984 فوت)، یک نمای نزدیک باشکوه از برخاستن و فرود دریافت می‌کنیم.

اخیراً، دانشمندان ناسا مجبور شدند نبوغ را طوری برنامه‌ریزی کنند که کمی سریع‌تر حرکت کند تا اتمسفر نازک‌تر مریخ را با تغییر فصل‌های سیاره جبران کند. سیستم ناوبری هلیکوپتر خودکار است و از هوش مصنوعی برای اندازه‌گیری و تصحیح دائمی متغیرهای محیطی مانند سرعت باد و سطح زمین زیر آن استفاده می‌کند.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
...
۰۸:۲۶ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰
مردم کره ماه که هچی رفتن مریخ ولی ما هنوز دنبال مشکل انتقال آب از شمال به جنوب به کویر هستیم
خدیا عظمتت رو شکر
1
0
در قالب برگزاری رویداد فناورانه محقق خواهد شد ایده‌های لیزر و فوتونیک تا تجاری‌سازی حمایت می‌شوند
نیازمندیها