کد خبر: ۲۳۰۹۲
|
۰۳ آذر ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰
BitShares برای ایمن سازی شبکه خود از سازوکار اجماع اثبات سهام (DPoS) تفویض شده سفارشی که یکی از الگوریتم‌های اجماع است، استفاده می‌کند. این امر از ترکیبی از شاهدان و فرایند‌های رای گیری غیرمتمرکز برای تولید یک سیستم اجماع دموکراتیک استفاده می‌کند که از اثرات منفی احتمالی تمرکز جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» امروزه ارز‌های دیجیتال یکی از موضوعات کلیدی در عرصه سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید به گونه‌ای که اکثر سرمایه گذاران در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
در این گزارش سعی می‌شود یکی دیگر از ارز‌های دیجیتال را برای علاقه‌مندان معرفی کنیم. از جمله ارز‌های دیجیتال رایج برای سرمایه گذاری ارز دیجیتال بیت شیرز (BTS) است.

بیت شیرز (BitShares) یک پلتفرم مالی متن باز، عمومی و مبتنی بر بلاکچین است. این پلتفرم قابلیت مبادله دارایی‌ها بصورت غیر متمرکز را دارد. بیت شیرز عملکردی مشابه بازار بورس نیویورک (NYSE) دارد با این تفاوت که به صورت یک رمز ارز طراحی شده و نیاز به یک قدرت مرکزی جهت کنترل سرمایه‌ها ندارد. BitShares همچنین یک توکن بوخمی به نام “BTS” را ایجاد کرده که می‌تواند بین حساب‌ها منتقل شود و کاربرد آن برای جمع آوری کارمزد‌ها در شبکه و همچنین وثیقه برای اخذ وام درون شبکه است.

BitShares X برای نخستین بار توسط دانیل لریمر، چارلز هوسکینسون و است لاریمر در مقاله‌ای تحت عنوان "تبادل دارایی‌های دیجیتال چند شکلی هم تا به همتا" معرفی شد. اندکی پس از آن پروژه BitShares توسط دانیل لرمیر از شرکت Invictus Innovations پس از دریافت سرمایه گذاری از سوی یک شرکت چینی به نام BitFund.PE، بنیان گذاری شد. چارلز هوسکینسون، بنیان گذار پروژه آموزش بیت کوین، نیز از هم بنیان گذاران پروژه بوده که در نهایت تیم را ترک کرد. پروژه BitShares X در آگوست سال ۲۰۱۳ توجه زیادی را به خود جلب کرد.

با بیشتر شدن تلاش از سوی دولت‌ها به منظور کنترل و نظارت بر بازار ارز‌های دیجیتال و تراکنش‌های آنان، پلتفرم BitShares و BTC با داشتن یک شبکه استوار و همچنین جذب توجه سرمایه گذاران و کاربران، برنامه دارد تا حضور خود در بازار ارز‌های دیجیتال را بهبود بخشد. سکه‌های BitAsset این پلتفرم، با داشتن قیمت ثابت و گره خورده به دارایی‌های واقعی، نه تنها نیاز به ارز‌های غیر دیجیتال را برطرف کرده، بلکه کاربران را خاصیت فرار بودن قیمت‌ها در بازار ارز‌های دیجیتال، محافظت می‌کنند.

در ۲ ژوئن ۲۰۱۳، یک کارآفرین به نام Daniel Larimer متوجه شد که مبادلات ارز پایه/بیت کوین که نیازی به سپرده گذاری ندارند، می‌توانند با استفاده از توکن‌هایی که توسط توکنی دیگر روی همان بلاک چین پشتیبانی می‌شوند، انجام شوند.

امنیت بیت شیرز چگونه تامین می‌‌شود؟

BitShares برای ایمن سازی شبکه خود از سازوکار اجماع اثبات سهام (DPoS) تفویض شده سفارشی که یکی از الگوریتم‌های اجماع است، استفاده می‌کند. این امر از ترکیبی از شاهدان و فرایند‌های رای گیری غیرمتمرکز برای تولید یک سیستم اجماع دموکراتیک استفاده می‌کند که از اثرات منفی احتمالی تمرکز جلوگیری می‌کند.
این سیستم نیاز به تأیید تراکنش‌های متعدد را کاهش می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که تراکنش‌های BitShares خیلی سریع نهایی می‌شوند. در عوض، نمایندگان با اطمینان از عملکرد این شاهدان برای منافع شبکه، تولید و پخش بلوک‌ها را بر عهده دارند.

پروژه‌هایی همچون بیت شرز نیاز به روز رسانی دارند و نمی‌توانند راکد بمانند. چندین پروپوزال جدید برای آینده این ارز دیجیتالی طاراحی شده است که هنوز در دست بررسی می‌باشند و نقشه کلی طراحی بیت شرز همچنان بدون تغییر از ابتدا باقی مانده است. اتفاقاتی که ممکن است برای این تکنولوژی بیفتد هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، ولی دلایل زیادی وجود دارد که هر فردی که تکنولوژی بلاک چین را دنبال می‌کند در سال ۲۰۱۸ نگاه ویژه‌ای به این پروژه داشته باشد.

ارسال نظرات
در قالب برگزاری رویداد فناورانه محقق خواهد شد ایده‌های لیزر و فوتونیک تا تجاری‌سازی حمایت می‌شوند
نیازمندیها