کد خبر: ۲۳۴۵۶
|
۱۴ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۲

موفقیت محققان کشور در ساخت ابزار جراحی آندوسکوپی یک بار مصرف

محققان یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به ساخت ابزار جراحی آندوسکوپی یک بار مصرف شدند.

به گزارش« نبض فناوری» حسن طالبی، مدیرعامل این شرکت "تروکار آندوسکوپی" یک بار مصرف را ابزاری دانست که در جراحی‌های زنان، داخلی و نفرولوژی کاربرد دارد و در مدل‌های مختلف ساخته می‌شود و ادامه داد: مصرف‌کننده نهایی ابزار تروکار، جراحان بخش‌های مختلف جراحی به روش لاپاراسکوپی در مراکز درمانی هستند و بازار هدف ما شبکه توزیع و فروش تجهیزات پزشکی و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و همچنین در ادامه صادرات به بازار کشورهای همسایه است.

مدیرعامل این شرکت اظهار کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که تنها یک شرکت داخلی در این زمینه فعالیت دارد که محصول آن‌ تروکار چند بار مصرف است، در عین حال تروکارهای یک بار مصرف هم از کشور چین و اروپا وارد ایران می‌شود.

طالبی با بیان اینکه این محصول با تسهیلات دریافتی از صندوق سلامت ثامن به تولید رسید، یادآور شد: سود تسهیلات قرض‌الحسنه بسیار مناسب است و از آن رضایت داریم و امیدواریم در ادامه بتوانیم از سایر تسهیلات صندوق سلامت ثامن مانند تسهیلات سرمایه در گردش نیز برخوردار شویم.

به نقل از روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، دکتر حمیدرضا فرهادی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن با بیان اینکه این شرکت با بهره‌مندی از تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق سلامت ثامن و تامین بخشی از هزینه‌های تولید، موفق به ساخت تروکار آندوسکوپی یک بار مصرف شد، ادامه داد: محصول این شرکت دانش‌بنیان به لحاظ کیفیت همه تست‌ها و آزمایش‌های مورد تایید اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت(IMED) را در بالاترین حد انتظار سپری کرده است و از نظر قیمت هم برای مصرف‌کننده در مقایسه با نمونه‌های خارجی مناسب است. ضمن اینکه با تولید این محصول در داخل، نگرانی‌ها از مشکلات حاصل از تحریم‌ها و افزایش قیمت ناشی از افزایش ارز حذف خواهد شد.

فرهادی افزود: این شرکت در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ با هدف پژوهش، طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی تاسیس شده و در فاز اول فعالیت شرکت، ساخت تروکار آندوسکوپی یک بار مصرف را در دستور کار قرار داد.

ارسال نظرات
سهم لوکس‌ها از بازار و ارز موبایل جنجال واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار
وبگردی