کد خبر: ۲۳۸۸۸
|
۲۹ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰
با راه اندازی مرکز تجاری ایران در امارات محقق می‌شود

حمایت از ۲۰ شرکت دانش بنیان برای ورود به بازار امارات

با راه اندازی مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، از ۲۰ شرکت دانش بنیان منتخب برای ورود به بازار این کشور حمایت خواهد شد.

به گزارش «نبض فناوری» مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، نخستین مرکز تجارت هیبریدی ایران است که با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران ایجاد شده است و افتتاح آن ظرفیت‌های تازه‌ای برای فعالان اقتصادی ایران ایجاد خواهد کرد.

این مرکز با همکاری باشگاه مجازی رهبران کسب و کار ایران با راه اندازی اولین مرکز تجاری هیبریدی، اقدام به معرفی محصولات و خدمات ۱۰۰۰ برند ایرانی در کشور‌های عربی خواهد کرد که بستری هوشمند برای تبادل اطلاعات دست‌اندرکاران تولید، صادرات و واردات کشور است.

ارائه خدمات تخصصی و حرفه‌ای شامل مشاوره حقوقی و عقد قرارداد، برگزاری دیدار‌های دو جانبه و رویداد‌های تجاری، پذیرش و اعزام هیات‌های تجاری، بازاریابی و همتایابی تجاری، تحقیق بازار و شیوه‌های ورود به بازار هدف، آموزش و توانمندسازی شرکت‌ها، مشاوره توسعه کسب و کار بین‌المللی، ثبت شرکت در امارات متحده عربی و خدمات تبلیغاتی و لجستیکی از جمله تسهیلات و امکانات ارائه شده در مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی جهت ورود به بازار این کشور است.

به نقل از مجمع تشکل‌های دانش بنیان ایران، مطالعه بازار و احصای موانع و مشکلات صادراتی کشور در بازار امارات، ارائه دفاتر کاری، هماهنگی برگزاری جلسات میان بازرگانان و شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر خدمات تخصصی و حرفه‌ای این مرکز به شمار می‌رود.

محمدرضا طلایی، رییس مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی با اشاره به راه اندازی مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، به امکانات این مرکز برای کسب و کار‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: همزمان مجوزی دیگر را هم تحت عنوان پایگاه صادراتی محصولات و خدمات دانش‌بنیان‌ها از صندوق نوآوری و شکوفایی اخذ کردیم که با حمایت رییس این صندوق باید ۲۰ شرکت دانش‌بنیان را ظرف ۲ ماه آینده انتخاب و برای ورود به حوزه بازار امارات حمایت کنیم.

وی با اشاره به زیرساخت‌های نرم‌افزاری این مرکز افزود: بیش از یک سال کار و مطالعه برای ایجاد مرکز تجاری ایران در امارات انجام شده‌است و اگرچه بحث تجهیز فیزیکی مرکز در کمترین زمان ممکن انجام شد، اما برای ایجاد باشگاه رهبران کسب‌وکار ایران و معرفی ۱۰۰۰ برند برتر ایرانی، نزدیک به ۲ سال کار شده‌است.

طلایی با اشاره به اینکه باشگاه رهبران کسب و کار ایران، به صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرده‌است، تاکید کرد: تجار ایرانی می‌توانند در این باشگاه ثبت اطلاعات کنند و از خدمات بعدی این مرکز تجاری هیبریدی استفاده کنند که البته این پلتفرم می‌تواند در اختیار سایر مراکز تجاری هم قرار گیرد.

ارسال نظرات
جابجایی مسافران با سرعت بالا؛ چین هواپیمای فضایی می سازد
حذف پیام‌ها در واتساپ چگونه انجام می‌شود چگونه چت‌های حذف شده WhatsApp را بازیابی کنیم؟
وبگردی