کد خبر: ۲۵۹۵۷
|
۰۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۶

هوش مصنوعی چه آینده‌ای را برای حوزه کسب‌وکار رقم خواهد زد؟

در میان بسیاری از مزایای مرتبط با هوش مصنوعی، مهم‌ترین آن توانایی پیش‌بینی و توصیه است که در نهایت به سود هر صنعت در خارج از آن کشور می‌رسد. علاوه بر این، هوش مصنوعی به بهبود تلاش‌های بازاریابی کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» فناوری هوش یکی از فناوری‌هایی که امروزه مورد توجه فعالان این حوزه قرار گرفته است تا جاییکه برخی از کارشناسان معتقدند که این فناوری تمام بخش‌های کلیدی را متحول خواهد کرد. به همین منظور رهبر انقلاب نیز تأکید بیشتری بر توسعه هوش مصنوعی در کشور دارند.
باید به این نکته اذعان کرد و گفت که در میان بسیاری از مزایای مرتبط با هوش مصنوعی، مهم‌ترین آن توانایی پیش‌بینی و توصیه است که در نهایت به سود هر صنعت در خارج از آن کشور می‌رسد. علاوه بر این، هوش مصنوعی به بهبود تلاش‌های بازاریابی کمک می‌کند.

زمانی که صحبت از اتوماسیون فرآیند‌های تجاری می‌شود، نخستین توجه ما تولید و سایر فرآیند‌های صنعتی است که زمان و انرژی زیادی را به خود اختصاص می‌دهند. فرآیند‌های تجاری با استفاده از ربات‌هایی که می‌توانند مکانیزم‌هایی را به کار ببرند که زمان زیادی را صرف می‌کنند، بسیار آسان و بدون دردسر است. خوشبختانه، فن‌آوران موفق به ورود هوش مصنوعی به بخش‌های صنعتی شدند.

امروزه از هوش مصنوعی برای شروع اتوماسیون در فرآیند‌های مکانیکی تکراری و بالقوه پرهزینه استفاده می‌شود. فعالیت‌های منظم تجاری مانند پر کردن فرم ها، مدیریت مدارک، اسناد و ... می‌تواند از طریق هوش مصنوعی به صورت خودکار انجام شود و نتیجه آن کار سریع‌تر و دقیق‌تر خواهد بود. ربات اتوماتیک فرآیند ممکن است به زودی بخشی از تمام فرآیند‌های تجاری باشد، تقریبا همه کار‌های اداری را اداره می‌کند. در نتیجه، مشاغل قادر خواهند بود بیشتر روی وظایف اصلی خود تمرکز کنند.

دستگاه‌های مجهز به هوش مصنوعی فرصت‌هایی را در دنیای تجارت افزایش داده‌اند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. ایجاد مستمر دستگاه‌هایی که همراه هستند و همراه با افزایش علاقه به اتوماسیون توسط کاربران می‌توانند منجر به حذف کار‌های اغلب وقت گیر شوند.

اما هوش مصنوعی چه آینده‌ای را برای حوزه کسب‌وکار رقم خواهد زد؟ با پیشرفت فناوری‌ها و کامپیوتر‌ها این سوال به سوالی بسیار مهم تبدیل شده. پیشرفت هوش مصنوعی هم مانند پیشرفت و توسعه سایر فناوری‌ها در طول تاریخ، همیشه این ترس را به وجود آورده که در آینده مشاغل انسانی منسوخ خواهند شد. مطمئنا اگرهم در آینده چنین اتفاقی رخ دهد، به این شکل گسترده نخواهد بود؛ اما واقعا هیچ کس نمی‌تواند پیش‌بینی درستی در رابطه با این موضوع مطرح کند.

ارسال نظرات
سایت فولاد خوزستان، اصفهان و هرمزگان از دسترس خارج شد حمله سایبری به صنایع فولادی تایید شد
وبگردی