کد خبر: ۲۶۰۵۶
|
۱۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۳
معاونت علمی اعلام کرد؛

استقرار ۵۰ شرکت دانش بنیان در خانه نوآوری و فناوری ایران در ترکیه

معاونت علمی اعلام کرد ۵۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق ایرانی در خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت ترکیه مستقر می‌شوند.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از معاونت علمی و فناوری،ترکیه به عنوان پنجمین مقصد خانه‌های نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت؛ میزبان ۵۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق ایرانی می‌شود تا این محصولات به بازار این کشور معرفی شود.

خانه‌های صادرات که ابزاری تسهیل‌گر برای رونق‌دهی به صادرات محصولات دانش‌بنیان و خلاق ایرانی به دیگر کشورها هستند؛ تاکنون در کشورهایی چون چین، کنیا، روسیه و سوریه راه‌اندازی شده‌اند و روز گذشته همزمان با سالروز مبعث پیامبر اسلام، خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت در ترکیه نیز افتتاح شد.

در این مرکز شرایط برای استقرار موقت و دائم ۵۰ شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی فراهم شده است تا از امکانات مختلف آن هم چون فضای کار اشتراکی و اختصاصی، شوروم، اتاق جلسات و کنفرانس و خدمات نرم‌افزاری همچون انجام تحقیقات بازار، ثبت محصول در کشور مورد نظر، دریافت استانداردهای کشورها و پیدا کردن شرکای تجاری بهره‌مند شوند.

افتتاح این مرکز با ۲ رویداد دیگر همراه بود. «شبکه‌سازی و برگزاری نشست میان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی و ایرانیان مقیم کشور ترکیه» یکی از این برنامه‌ها بود تا ظرفیت و توان آنها برای توسعه صادرات محصولات ایرانی به ترکیه شناسایی و در اختیار شرکت‌ها قرار گیرد.

۲ کارگاه آموزشی «نحوه انجام مذاکرات بین‌المللی با شرکت های خارجی به ویژه فناوران ترکیه‌ای و معرفی زیست بوم فناوری و نوآوری این کشور به شرکت‌های ایرانی» و « ضرورت پیگیری موثر جلسات و نشست‌ها» نیز در این خانه برگزار شد.

دومین نشست تجاری و فناوری ایران و ترکیه برگزار شد

همچنین دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه با حضور ۷۰ شرکت ترکیه‌ای و ۳۰ شرکت ایرانی برای تقویت صادرات محصولات ایران‌ساخت به بازار این کشور برگزار شد.

این نشست‌ها با هدف توافقات دوجانبه میان زیست بوم فناوری و نوآوری ایران و شرکت های ترک برای افزایش سرمایه گذاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف فناوری برگزار شد تا شرکت‌های ترک متقاضی؛ با ظرفیت دانشی و تخصصی فناوران ایرانی آشنا شوند.

برگزاری دومین نشست تجاری و فناوری میان شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی و ترکیه‌ای هموارکننده مسیر ورود این محصولات به بازار این کشور است.

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی