کد خبر: ۳۴۲۶۲
|
۰۶ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

تحقق مهار تورم و رشد تولید در سایه حمایت از دانش‌بنیان‌ها

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس‌جمهوری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در سال ۱۴۰۲ گفت امید دارم در تحقق شعار امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، مهار تورم رشد تولید انتخاب شده است، شرکت‌های دانش‌بنیان نقشی اثربخش و ره‌گشا ایفا کنند.

 

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» هر ساله رهبر انقلاب شعاری را برای پیشبرد اهداف توسعه کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و علمی مطرح می‌کنند تا مسئولان در انجام برنامه‌ها و فعالیت‌های خود آن‌ها را سرلوحه کاری خودشان قرار دهند. طی چند سال اخیر رهبر انقلاب تأکیدات فراوانی به توسعه اقتصادی و جهش تولید و حمایت از ساخت داخل و شرکت‌های دانش‌بنیان دارند تا جاییکه ایشان در سال جدید نیز به این موضوع تأکید داشتند.

ایشان در بیانات نوروزی فرمودند که کار‌های خوبی هم البته انجام گرفته در همین مسئله‌ی اقتصاد و سازندگی‌هایی که به اقتصاد منتهی میشود که حالا خواهم گفت، باید این سازندگی‌ها دنبال بشود تا به زندگی مردم و معیشت مردم منتهی بشود و ارتباط پیدا کند. از تولید حمایت شد، در طول سال ۱۴۰۱ با اطلاعاتی که من دارم از تولید در کشور حمایت شد. چند هزار کارخانه‌ی تعطیل و نیمه‌تعطیل راه‌اندازی شد. شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش پیدا کرد، البته آن مقداری که من سال گذشته مطالبه کردم که افزایش پیدا کند، آن مقدار نشد، اما یک افزایش قابل توجّهی این شرکت‌ها پیدا کرد. ارزش تولیدات این شرکت‌ها هم بالا رفت؛ و مسئله‌ی اشتغال یک تکانی خورد، یعنی بیکاری یک درصدی ــ ولو حالا درصد اندکی ــ کم شد و اشتغال یک مقداری افزایش پیدا کرد که این چیز مغتنمی است.

ایشان گفتند: با تاکید می‌گویم، کار‌های خوبی که در بخش اقتصاد انجام گرفته باید منجر به گشایش در زندگی و سفره مردم بویژه طبقات ضعیف شود واین موضوع هم جز با برنامه‌ریزی دقیق و استمرار این کارها، امکان پذیر نیست.

در همین راستا روح‌الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس‌جمهوری گفت: امید دارم در تحقق شعار امسال که از سوی رهبر معظم و معزز انقلاب اسلامی، مهار تورم رشد تولید انتخاب شده است، شرکت‌های دانش‌بنیان نقشی اثربخش و ره‌گشا ایفا کنند.

شرکت‌های دانش‌بنیان کشور که مجهز به مغزافزار‌های جوان و خلاق این مرز و بومند، برخوردار از ظرفیتی خارق العاده‌اند که می‌توانند در پیوند با صنایع، کمیت، کیفیت و نوآوری را ارمغان تولید کنند و به مصاف تورم بروند.

ارسال نظرات
به منظور توسعه رایانش کوانتومی؛ محققان تنفس بین اتم ها را ردیابی کردند
با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛ سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
وبگردی