کد خبر: ۳۴۲۸۸
|
۱۰ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

ایجاد انقلاب و نوآوری در صنعت بلاکچین با استفاده از هوش مصنوعی

کارشناسان براین باورند که ترکیب دو فناوری بلاک‌چین و هوش مصنوعی تحولات عظیمی را در این صنعت ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» فناوری هوش مصنوعی و بلاکچین از جمله فناوری‌های به روز و در حال توسعه هستند که با توسعه خود انقلاب جدیدی را عرصه این فناوری‌ها ایجاد خواهند کرد.

هوش مصنوعی و بلاکچین به عنوان تکنولوژی‌هایی مکمل هم می‌توانند مزایای ویژه‌ای در حوزه‌های مختلف، از جمله تحلیل‌های آماری، بهداشت و درمان، و سرویس‌های مالی و بسیاری زمینه‌های دیگر داشته باشند.
هوش مصنوعی محدود، همان سیستم هوشمندی است که همه‌ی ما در کامپیوتر‌های امروزی مشاهده می‌کنیم. سیستم‌های هوشمندی که تحت آموزش یا یادگیری خودکار، انجام وظایف خاص را بدون برنامه‌ریزی اختصاصی برای آن وظایف، ممکن می‌کنند.

هوش مصنوعی یکی از فناوری‌های متعدد مورد استفاده در ربات‌ها محسوب می‌شود. کاربرد وسوسه‌کننده هوش مصنوعی و بلاکچین مربوط به اینترنت اشیا (IoT) است.

براساس این گزارش هوش مصنوعی در حوزه بلاکچین مزیت‌هایی را نیر به دنبال دارد. موقع سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال، احساسات روی ارزش یک ارز دیجیتال می‌تواند بسیار تأثیر گذار بوده و سبب افزایش قیمت رمزارز‌ها شود، در حالی که بر اساس یک احساس منفی سبب کاهش قیمت رمزارز‌ها می‌شود که قابل پیش‌بینی نیز است. برای همین تجزیه و تحلیل احساسات یا نظرات افراد برای یک موضوع خاص که توسط هوش مصنوعی پردازش این تحلیل‌ها به راحتی انجام می‌شود؛ بنابراین بلاک چین یکی از روش‌های پیشنهاد داده شده برای حفظ یکپارچگی داده‌ها در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است.

سیستم‌های AI حجم عظیمی از داده‌ها رو تجزیه و تحلیل می‌کند، برای همین امنیت و قابلیت اطمینان برایشان خیلی مهم است.
براساس این گزارش؛ مقیاس پذیری، یکپارچگی بهتر داده ها، ایجاد بازار‌های جدید و برقراری امنیت بالاتر از عمده مزایای استفاده هوش مصنوعی در بلاک چین است.

کارشناسان براین باورند که ترکیب دو فناوری بلاک‌چین و هوش مصنوعی منجر به خلق و ایجاد بازه وسیعی از محصولات و پروژه‌های ابتکاری جدید شده است که در حال تغییر نحوه زندگی و کار ما هستند. ترکیب این دو فناوری امکان ایجاد دارایی‌ها و الگو‌های دیجیتال جدید را فراهم کرده و روش انجام تراکنش‌های مالی را تغییر داده است. زمینه دیگری که بلاک‌چین و هوش مصنوعی اثر قابل‌توجهی بر آن داشته، مدیریت داده است. ترکیب این دو فناوری امکان ایجاد بستر‌هایی برای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز داده‌ها را فراهم آورده است. در نهایت، بلاک‌چین و هوش مصنوعی اثر قابل‌توجهی بر زمینه مدیریت هویت یا عبارت شناخته‌شده در کسب‌وکار با عنوان شناخت مشتری داشته‌اند.

ارسال نظرات
به منظور توسعه رایانش کوانتومی؛ محققان تنفس بین اتم ها را ردیابی کردند
با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛ سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
وبگردی