کد خبر: ۳۷۸۴۷
|
۱۸ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۱۴

مصاحبه مدیرعامل اپل درباره محیط‌زیست؛ چرا هر سال یک آیفون جدید معرفی می‌شود؟

تیم کوک در مصاحبه‌ای پیرامون موضوعات محیط زیستی به این سؤال پاسخ داد که آیا واقعاً هر سال به یک آیفون جدید نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» مدیرعامل اپل چند هفته پس از معرفی سری آیفون 15 با مجله Brut گفت‌وگو کرده و درباره موضوعات مختلفی حرف زده است. او در این مصاحبه توضیح داده که چرا آن‌ها هر سال یک آیفون جدید معرفی می‌کند. تیم کوک همچنین درباره سیاست‌های محیط‌زیستی این شرکت صحبت کرده است.

در ویدیویی 5 دقیقه‌ای که از مصاحبه با تیم کوک در وب‌سایت رسانه اروپایی Brut منتشر شده است، مدیرعامل اپل در پاسخ به این سؤال که آیا ما هر سال واقعاً به یک آیفون جدید نیاز داریم یا خیر، گفت: «فکر می‌کنم داشتن یک آیفون جدید در هر سال برای کسانی که طالب چنین محصولی هستند، بسیار عالی است. و ما به افراد اجازه می‌دهیم تا گوشی آیفون قبلی خود را به ما بدهند. سپس اگر این گوشی همچنان سالم باشد، دوباره آن را می‌فروشیم. و اگر خراب باشد، سازوکارهایی برای جداسازی قطعات و استفاده از مواد آن در تولید آیفون‌های جدید داریم.»

دفاع تیم کوک از اقدامات محیط زیستی اپل

به‌دنبال مراسم معرفی آیفون ۱۵ عده‌ای از منتقدان اپل را به سبزشویی متهم کردند. این اصطلاح معمولاً برای اقداماتی استفاده می‌شود که واقعاً به‌نفع محیط‌زیست نیست و بیشتر برای تبلیغ به کار می‌روند. تیم کوک در واکنش به این صحبت‌ها گفت: «سبزشویی نکوهیده است. اگر به کارهایی که ما انجام می‌دهیم فکر کنید، ما واقعاً دست به عمل می‌زنیم و بعد گزارش می‌دهیم که در حال انجام چه کارهایی هستیم.»

تیم کوک گفت این که 30 درصد از مواد مورد استفاده در تولید اپل واچ از مواد بازیافتی بوده است، نشان‌دهنده واقعیت ادعاهای این شرکت است. اپل همچنین مدعی است که حمل‌ونقل هوایی را به‌طرز قابل توجهی کاهش داده و حالا از حمل‌ونقل دریایی استفاده می‌کند تا ردپای کربنی کمتری داشته باشد. کوک به کاهش اندازه بسته‌بندی‌ها و حذف پلاستیک نیز به‌عنوان اقدامات کلیدی این شرکت اشاره کرد.

در بخش دیگری از این مصاحبه از مدیرعامل اپل پرسیده شد که فکر می‌کند آیفون 20 یا 30 سال دیگر چگونه خواهد بود؟ او توضیح داد: «فکر می‌کنم [آیفون] از نظر کربنی خنثی می‌شود. فکر می‌کنم واضحاً از نقطه‌ای که اکنون داخلش قرار داریم، بسیار جلوتر می‌رویم.»

تیم کوک در انتها درباره اقدامات شخصی زندگی خود برای محافظت از محیط‌زیست گفت از خودروی برقی استفاده می‌کند، از پلاستیک و بطری‌های پلاستیکی دوری می‌کند و به بازیافت زباله می‌پردازد تا ردپای کربنی کمتری داشته باشد.

منبع: دیجیاتو

برچسب ها: اپل آیفون گوشی
ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی