کد خبر: ۴۰۱۵۴
|
۲۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

نحوه فعالسازی کد‌های مخفی در گوشی‌های اندورید

وجود کد‌های مخفی در گوشی‌های اندروید، به‌نوعی در‌های پنهان در عمق سیستم‌عامل را باز می‌کنند. این کد‌ها به‌صورت مخفی در تنظیمات دستگاه نهفته شده و امکان دسترسی به تنظیمات و ویژگی‌هایی که در رابط کاربری استاندارد قابل دسترسی نیستند را فراهم می‌آورند.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری»  امروزه گوشی‌های اندروید یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل است که اکثر افراد با آن سروکار دارند. این گوشی در کنار جذابیت‌ها از برخی از کد‌های مخفی نیز برخودار هستند که دانستن آن‌ها برای اندرویدی‌ها لازم و ضروری است. کد‌های مخفی و امنیتی گوشی‌های اندروید، دسترسی به تنظیمات و امکاناتی را که به‌طور معمول از دید عموم پنهان شده، می‌دهند. این کد‌ها می‌توانند از شیوه‌های تنظیمات شبکه و تغییرات چند رسانه‌ای تا اطلاعات سخت‌افزاری گوشی را در اختیار شما قرار دهند.
وجود کد‌های مخفی در گوشی‌های اندروید، به‌نوعی در‌های پنهان در عمق سیستم‌عامل را باز می‌کنند. این کد‌ها به‌صورت مخفی در تنظیمات دستگاه نهفته شده و امکان دسترسی به تنظیمات و ویژگی‌هایی که در رابط کاربری استاندارد قابل دسترسی نیستند را فراهم می‌آورند.
کد‌های مخفی ریست فکتوری گوشی: *#*#۷۷۸۰#*#*
اگر می‌خواهید به سرعت اطلاعات گوشی خود را حذف کنید، می‌توانید از این کد مخفی بهره ببرید. این کد گوشی شما را ریست فکتوری می‌کند و بنابراین تمام اطلاعات گوشی پاک می‌شود.
بررسی IMEI گوشی:#۰۶#*
همانطور که احتمالا می‌دانید، IMEI شناسه‌ی هویت گوشی محسوب می‌شود که مثلا برای رجیستر کردن به آن نیاز پیدا می‌کنید. در پشت جعبه‌ی گوشی می‌توانید این کد را پیدا کنید، ولی اگر به هر دلیلی می‌خواهید شماره را کپی کنید، استفاده از این کد مخفی شما را به هدف موردنظر می‌رساند.
فعال کردن تست عمومی با کد‌های مخفی: #*۰#*
اگر فکر می‌کنید گوشی اندرویدی شما دچار مشکلی شده، با بهره‌گیری از این کد مخفی می‌توانید تست‌های مختلفی انجام دهید.
نمایش آدرس مک:*#*#۲۳۲۳۳۸#*#*
تمام گجت‌ها آدرس مک مشخصی دارند که برای اتصال به شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به هر دلیلی به دنبال پیدا کردن آدرس مک گوشی خود هستید، می‌توانید از این کد بهره ببرید.
دستیابی به اطلاعات مهم فریم‌ور با کد‌های مخفی: *#*#۲۶۵۰۴۶۸*۴۹۸۶#*#*
با بهره‌گیری از این کد، اطلاعات حیاتی مربوط به فریم‌ور گوشی نمایش داده می‌شود که اگر نسبت به دستکاری فریم‌ور گوشی خود مشکوک شده‌اید، می‌توانید از آن بهره ببرید.
تغییر رفتار دکمه‌ی پاور: *#*#۷۵۹۴#*#*
در صورتی که می‌خواهید از دست منوی پاور خلاص شوید و صرفا با نگه داشتن دکمه‌ی پاور گوشی خود را خاموش کنید، می‌توانید از این کد استفاده کنید.
مشاهده‌ی اطلاعات مربوط به سیستم و حافظه: #*۷۲۷۳۳۶*۳۲۸۲#*
این کد مهم اطلاعات مربوط به سیستم و حافظه داخلی را ارائه می‌کند. همچنین با بهره‌گیری از این کد قادر به مشاهده‌ی میزان داده‌ی مصرف شده توسط گوشی خود هستید.
مشاهده‌ی اطلاعات مربوط به دوربین با کد‌های مخفی:*#*#۳۴۹۷۱۵۳۹#*#*
با استفاده از این کد مخفی، اطلاعاتی مانند تعداد دوربین‌ها، حداکثر زوم و دیگر جزئیات را می‌توانید مشاهده کنید.

ارسال نظرات
وبگردی