کد خبر: ۲۱۱۰۶
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۵
رویداد خودنمایی زنجیره تامین داخلی به منظور بومی سازی شبکه ملی اطلاعات، با حضور نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، شرکت‌های عضو سندیکای صنعت مخابرات ایران، اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران و جمعی از سایر تشکل‌های فعال حوزه ICT در محل مرکز پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش« نبض فناوری» آیدین عدالت، عضو هیأت مدیره‌ی این سازمان این رویداد را اقدامی مهم در راستای معرفی و خودنمایی مجموعه‌های حوزه‌ی ICT دانست و افزود: اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در همه لایه‌های شبکه ملی اطلاعات تجهیزات و خدمات ارایه می‌کنند بخش عمده‌ای از زیرساخت ارتباطی و پردازشی کشور هم‌اکنون نیز با همت و سرمایه‌ی بخش خصوصی پیاده شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های اعضای این سازمان از پایین‌ترین لایه‌ی شبکه شامل شبکه‌‌های تجمیع، شبکه‌‌های دسترسی، شبکه‌‌های اختصاصی، مراکز تبادل ترافیک و گذرگاه‌های ایمن تا لایه‌های بالاتر شامل مراکز داده‌ی اختصاصی و عمومی، زیرساخت ابری، مراکز رصد و پایش و مدیریت امنیت شبکه را پوشش می‌دهد.

عضو هیأت مدیره‌ نصر تهران تأکید کرد: همچنین در این سازمان ارائه‌دهندگان خدمات شبکه ملی اطلاعات همانند خدمات میزانی، خدمات هوشمندی، سرویس‌های پایه، مدیریت هویت و خدمات پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی نمایندگی می‌شوند.

عدالت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن معرفی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، هدف و ماموریت این سازمان را تنظیم متناسب بخش خصوصی و دولت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و مشارکت موثر در ساماندهی امور تجاری فناوری اطلاعات دانست.

او ادامه داد: ارتباط مستمر و تنگاتنگ مدیران این سازمان از یک سو با فعالان خصوصی حوزه فاوا و از سوی دیگر با بدنه‌ی دولت طی سال‌های اخیر موجب شده تا ضمن به‌روزآوری قوانینICT، بخش خصوصی بتواند علاوه‌بر حل مشکلات تجاری خود، در اتخاذ تصمیم‌های دولت در حوزه‌ی فاوا نیز تأثیرگذار باشد.

عضو هیأت مدیره‌ی نصر تهران تأکید کرد: کمیسیون‌های تخصصی این سازمان با پوشش فعالان در کلیه‌ی لایه‌‎های تشکیل شبکه ملی اطلاعات، ظرفیت قابل توجهی از توانمندی‌های بخش خصوصی در تأمین و راه‌اندازی ملزومات این شبکه خواهند داشت.

او در توضیحات بیشتری گفت: در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با بیشترین تمرکز در تعداد اعضای استانی حدود هفت هزار عضو و حضور اغلب بازیگر مطرح در صنعت فاوا، 22 کمیسیون تخصصی هر یک با متوسط 35 عضو فعال به ‌نمایندگی از بالغ بر 770 شرکت معتبر و پیشرو در زمینه‌ی فناوری اطلاعات و مسائل مرتبط با حوزه‌ی خود مشغول فعالیت کارشناسی هستند.

عدالت همچنین با معرفی سه رسته‌ی توسعه‌ی نرم‌افزار، سخت‌افزار و ارتباطات و رسته‌ی خدمات فناوری اطلاعات و معرفی کمیسیون‌‎های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، ظرفیت هر یک از کمیسیون‌ها را در لایه‌های زیرساخت اطلاعاتی و خدمات شبکه‌ی ملی اطلاعات تشریح کرد.

عضو هیأت مدیره‌ی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در پایان ضمن اظهار امیدواری در تداوم و اثربخشی این رویدادها در بومی سازی شبکه ملی اطلاعات تأکید کرد: قطعا همکاری بخش خصوصی در تحقق تحول دیجیتالی و ارتقای زیرساخت‌های شبکه نقش بسزایی خواهد داشت و توجه حاکمیت به‌ویژه مجموعه‌ی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ظرفیت‌های بخش خصوصی می‌تواند به برنامه‌ریزی بهتر و غنی‌سازی این ارتباط کمک کند.

ارسال نظرات
نیازمندیها