کد خبر: ۲۲۷۶۷
|
۲۱ آبان ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

فضای ذخیره سازی در واتساپ را چگونه مدیریت کنیم؟

در این گزارش با قابلیت جدید واتساپ به منظور مدیریت فضای ذخیره سازی و جلوگیری از پر شدن حافظه آشنا می شوید.

به گزارش« نبض فناوری» واتساپ با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال، محبوب‌ترین برنامه پیام رسانی فوری در جهان است. تخمین زده می‌شود که این تعداد ۷۰۰ میلیون بیشتر از یک برنامه دیگر متعلق به فیسبوک در مسنجر باشد، اگرچه واتساپ یک مزیت امنیتی بزرگ در قالب رمزگذاری سراسری دارد. به نظر نمی‌رسد واتساپ حجم زیادی برای ذخیره سازی داشته باشد، با این حال، وقتی هزاران پیام، یادداشت صوتی، عکس، فیلم، و گیف را با افراد به اشتراک می‌گذارید، می‌تواند به سرعت حافظه شما را پر کند. این قابلیت، ذخیره سازی فضا و حذف سریع فایل‌هایی که دیگر به آن نیاز ندارید را آسان می‌کند. در این گزارش با نحوه استفاده از آن آشنا می‌شوید.

۱. واتس اپ را به آخرین نسخه در آیفون یا اندروید به روز کرده و سپس آن را باز کنید.
۲. اگر پیامی با مضمون «حافظه تقریباً پر است» در بالای صفحه مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید. در غیر این صورت، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و تنظیمات (SETTING)  را انتخاب کنید.

روی گزینه تنظیمات (SETTING) کلیک کنید

۳. روی گزینه ذخیره و داده (storage and data) کلیک کنید.

گزینه ذخیره و داده (storage and data) را انتخاب کنید.

۴. گزینه مدیریت حافظه (manage storage) را انتخاب کنید.

گزینه مدیریت حافظه را انتخاب کیند

۵. اکنون باید یک نمای کلی از میزان داده‌ای که استفاده می‌کنید و همچنین چت‌هایی که بیشترین فضا را اشغال می‌کند مشاهده کنید. روی هر چت کلیک کنید تا فایل‌ها را ببینید. از آنجا، روی هر فایلی که می‌خواهید حذف شود کلیک کنید یا گزینه انتخاب همه را بزنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
چهار انتصاب جدید با حکم عیسی زارع‌پور؛ سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران شد