کد خبر: ۲۲۹۴۶
|
۲۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰
استیم سعی برآن دارد تا بر خلاف سایر شبکه‌های اجتماعی که به کاربران خود هیچ پاداشی نمی‌دهند، کارکرد آن‌ها را تغییر داده و به طور مستقیم پاداشی را برای کاربران در نظر گیرد. از این رو، افراد قادر خواهند بود تا مطالب خود را همانند سایر شبکه‌های اجتماعی، در استیم منتشر و در قبال آن پاداش متناسب را دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» طی روز‌های اخیر سرمایه‌گذاری در حوزه ارز‌های دیجیتال روند روبه رشدی داشته به گونه‌ای که سهامداران شرکت‌های بزرگ و مطرح به این حوزه ورود کردند و با تدابیر هوشمندانه توانستند سود‌های کلانی را عاید خودشان کنند. در این میان افرادی هم بودند که به دلیل عدم شناخت متحمل ضررو زیان بزرگی شدند. در این گزارش سعی می‌شود یکی دیگر از ارز‌های پرطرفدار را برای علاقمندان معرفی کنیم.
استیم یک ارز دیجیتال است که به منظور قدرت دهی به پلتفرم Steemit، شبکه اجتماعی بر بستر بلاک چین مورد استفاده قرار می‌گیرد که بر اساس محتوا و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند. این رمز ارز در سال ۲۰۱۶، توسط شرکتی با نام Steemit شروع به فعالیت کرد. استیم به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با استفاده از زنجیره بلوکی این پلتفرم، تجربه‌ای جدید از انتشار محتوا و لایک شدن در شبکه‌های اجتماعی را کسب کنند.

به عبارتی، استیم در تلاش است تا بر خلاف سایر شبکه‌های اجتماعی که به کاربران خود هیچ پاداشی نمی‌دهند، کارکرد آن‌ها را تغییر داده و به طور مستقیم پاداشی را برای کاربران در نظر گیرد. از این رو، افراد قادر خواهند بود تا مطالب خود را همانند سایر شبکه‌های اجتماعی، در استیم منتشر کرده و در مقابل پاداش متناسب با آن را دریافت کنند.

مکانیزم این پرداخت‌ها نیز به این صورت است که بر اساس میزان استقبال کاربران از محتوا و لایک‌هایی که دریافت می‌کنند، ارز دیجیتال استیم تولید و بین آن‌ها منتشر خواهد شد. این امر که افراد در توسعه و کاربری شبکه مشارکت داشته و در قبال آن پاداش دریافت می‌کنند، منجر به جذب بسیار بالای کاربر شده است و ارزش ارز استیم نیز در نتیجه این استقبال، جهش خواهد یافت.

کدام ارز دیجیتال به کاربران خود در شبکه‌های اجتماعی پاداش می‌دهد؟ | پیش‌بینی آینده این ارزدیجیتال

همچنین استیم واحد اصلی پول در بلاک چین Steem است. کلیه واحد‌های دیگر Steam dollars و Steem power ارزش خود را از STEEM دریافت می‌کنند. باید این نکته را اذعان کرد که Steemit یک سایت وبلاگ نویسی و شبکه اجتماعی است که در بالای پایگاه داده بلاک چین Steem واقع شده است. بلاک چین استیم Steem و Steem Dollars را تولید می‌کند که به عنوان پاداش کاربران جهت ارسال، کشف و تفسیر محتوای جالب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر خود شبکه اجتماعی Steemit یکی از اصلی‌ترین محصولاتی است که بر بستر زنجیره‌بلوکی استیم سوار و اجرا می‌شود.

نقشه راه استیم (STEEM)

استیم تلاش می‌کند تا کارکرد شبکه‌های اجتماعی را دچار تحول کند، به همین دلیل بر خلاف شبکه‌هایی مثل فیس بوک که هیچ پاداشی به کاربران خود ارائه نمی‌کنند شبکه استیم سکه‌های استیم را به عنوان پاداش برای کاربران خود در نظر دارد، ضمن این که نویسندگان و تولید کنندگان محتوا، ارزیابان کسانی که پست‌ها را لایک کرده و یا کامنت میگذارند هم شامل دریافت پاداش می‌شوند.

یکی از شباهت‌های شبکه استیم با شبکه Reddit آن است که برای اعمال قوانین به حضور کاربران وابسته است. اما هنوز هم قوانین موجود در آن به اندازه شبکه رد آی تی کامل نیست. در حال حاضر همزمان با توسعه شبکه، انجمن کاربران نیز در حال توسعه یک سری اصول و مقررات تحت عنوان Steemiquette است.

لازم به ذکر است که امروزه شبکه‌های اجتماعی به بخشی جدا نشدنی از زندگی روزمره افراد تبدیل شده اند. روزانه میلیون‌ها پست و محتوا روی شبکه‌های اجتماعی پست شده و این شبکه‌ها درآمد‌های هنگفتی برای سهام داران خود دارند. اما تولید کننده‌ها و پست کنندگان هیچ سودی از نتیجه کار خود نمی‌بینند. برای مثال شبکه Reddit آنچنان فروم‌های اینترنتی را دگرگون کرد، که با گذر ۱۵ سال از آغاز به کار آن، هنوز رقیب چندان جدی ندارد. شبکه‌های اجتماعی مشابه زیادی با سازوکار مشابه با Reddit معرفی شده اند. اما Seemit در تلاش است تا همه واقعیت‌ها را دگرگون سازد. این شبکه اجتماعی نه تنها با بهره گیری از یک پیاده سازی غیر متمرکز بر پایه بلاکچین، مشارکت واقعی در پروژه را برای همگان ممکن ساخته، بلکه سود و درآمد‌های این شبکه نیز در میان تولید کنندگان محتوا تقسیم می‌شود.

به منظور رسیدگی به تراکنش‌های داخل شبکه، Steemit سه ارز دیجیتال مجزا در نظر گرفته است.Steem ارز دیجیتالی اصلی روی شبکه Steemit است، و سایر ارز‌های موجود در شبکه به آن وابسته هستند.

کدام ارز دیجیتال به کاربران خود در شبکه‌های اجتماعی پاداش می‌دهد؟ | پیش‌بینی آینده این ارزدیجیتال

مزایای استیم کوین و شبکه Steemit

یک شبکه اجتماعی غیر متمرکز بر پایه بلاکچین بسیار قوی‌تر از شبکه‌های اجتماعی کنونی می‌باشد. توانایی مشارکت افراد در توسعه و کاربری این شبکه، منجر به جذب افرادی زیادی به آن شده است. از این ارزش ارز استیم کوین آن نیز بسیار جهش پیدا کرده است.

معایب استیم کوین و شبکه Steemit

همان گونه که اشاره شد، سیستم رای دهی و ارزیابی شبکه ضعیف بوده و کاربران می‌توانند در آن تقلب کنند. همچنان پول محور بودن این شبکه باعث شده ارزش ذاتی و یا عملی داده‌های موجود در آن کمتر بوده و خود فرایند ایجاد داده‌ها و محتوا‌ها نیز پول محور شده است.

کیف پول استیم

نسخه رسمی کیف پول الکترونیک استیم نسخه تحت وب است که کاربران با ثبت‌نام در سایت این رمزارز می‌توانند از آن استفاده کنند. علاوه بر این یک نسخه مبتنی بر DOS هم فراهم‌شده که طبیعتاً سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان حرفه‌ای‌تر می‌توانند از آن استفاده کنند.

کدام ارز دیجیتال به کاربران خود در شبکه‌های اجتماعی پاداش می‌دهد؟ | پیش‌بینی آینده این ارزدیجیتال

آیا استیم قابل ماین شدن است؟

هر استیم (Steem) و هر دلار استیم (SBD) در حال حاضر در حدود ۵/۳ دلار قیمت دارد و شاید برخی به فکر ماین کردن آن بیفتند، اما این دو قابل ماین شدن نیستند.
درواقع عمل ماینینگ در شبکه بلاک‌چین استیم (Steem) به همان تولید کردن، گردآوری، انتشار، لایک و اشتراک‌گذاری محتوا در اپلیکیشن‌های مبتنی بر استیم تبدیل‌شده است و پاداش‌ها به افرادی تعلق می‌گیرد که از طریق این اعمال برای جامعه استیم (Steem) ارزش‌افزوده تولید می‌کنند.

ارزش استیم


Steem بر عکس بیشتر توکن‌های دیگر در بازاراست. این ارز دیجیتالی به منظور ذخیره کردن ارزش هرگز در نظر گرفته نشده است و برای پرداخت هزینه به کاربران خود استفاده می‌شود.
قیمت Steem اغلب همیشه رو به پایین است. این موضوع این امکان را می‌دهد تا سازندگان محتوا و نگهبانان شبکه پول خود را همواره از آن خارج کنند، و به همین دلیل پلتفرم Steemit هر روز یک توکن جدید به وجود می‌آورد. اگر پلتفرم Steemit رشد خوبی داشته باشد، قیمت آن نیز بایستی افزایش یابد. با این وجود به نظر می‌رسد فشار ناشی از بالا رفتن عرضه و استفاده از پول نقد قیمت آن را همواره کم کرده است.

کدام ارز دیجیتال به کاربران خود در شبکه‌های اجتماعی پاداش می‌دهد؟ | پیش‌بینی آینده این ارزدیجیتال

پیش بینی آینده ارز دیجیتال Steem 

با وجود اینکه مفهوم استیم بسیار شگفت انگیز بوده و مزایای بسیاری نسبت به رقبای خود دارد، امروزه با چالش‌های فراوانی رو به رو شده است. تا جایی که در صورت عدم رفع سریع آنان، استیم نیز ممکن است به یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی شکست خوره تبدیل شود. برای مثال سیستم رای گیری و پسند پست که بخش حیاتی شبکه بوده و معیار کلیه ارزیابی‌ها و پرداخت‌ها است، به آسانی قابل تقلب بوده و می‌توان با ساخت ربات‌هایی برای پست‌های بخصوص لایک و تایید گذاشت.
همچنین ارزش این ارز دیجیتال تا کنون به سبب بالا بودن سطح عرضه، روندی کاهشی داشته است. اما پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که با توجه به پتانسیل‌های بالای این ارز دیجیتال و تحولی که در حوزه شبکه‌های اجتماعی پدید خواهد آورد، آینده استیم روشن بوده و رشد خوبی را در انتظار داشته باشد.

توجه: در این گزارش سعی کردیم تا شما را با رمزارزاستیم آشنا کنیم و این پست به منزله سیگنال و یا ورود بر ارز دیجیتال Steem نیست و هر شخص مسئول سود و زیان خود در بازار ارز‌های دیجیتال است و نبض فناوری هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا ضرر شما را ندارد.

ارسال نظرات
در قالب برگزاری رویداد فناورانه محقق خواهد شد ایده‌های لیزر و فوتونیک تا تجاری‌سازی حمایت می‌شوند
نیازمندیها