کد خبر: ۲۲۸۶۷
|
۲۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۰
کارشناس خودرو گفت: هم اکنون برخی از شرکت‌های دانش بنیان نیز موفق به ساخت و طراحی زیرساخت کامل خودروی هوشمند در کشور شدند. بایستی تحقیق و توسعه با جدیت در گروه خودروسازی کشور مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم شاهد ورود خودرو‌های هوشمند به چرخه حمل و نقل کشور باشیم.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» طی سال‌های اخیر با افزایش جمعیت و تردد خودرو‌های قدیمی باعث ایجاد آلودگی هوا در سطح شهر‌ها به ویژه در کلانشهر‌ها شده است. به همین منظور اکثر کشور‌ها در تلاش هستند که با ورود فناوری نوین و تولید خودرو‌های هوشمند از میزان آلاینده‌های زیست محیطی بکاهند.

در همین راستا مسئولان کشور سعی برآن دارند که با انجام پژوهش و تحقیق و استفاده از تکنولوژی به روز بتواند خودرو‌های هوشمند را تولید کنند. باید گفت که اکثر خودرو‌های هوشمند از فناوری‌های هوش مصنوعی و اینترنت اشیا بهره می‌گیرند.

سورنا ستاری نیز در این زمینه گفته بود که کشور ما نیز در آینده باید به سمت تولید خودرو‌های هوشمند و برقی برود تا از این موضوع عقب نمانیم که این مهم نیز در دستور کار قرار دارد. در حال حاضر به دنبال طراحی خودرو‌های مدرن و ارزان‌قیمت با استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشورمان هستیم.

علیرضا کاشفی کارشناس حوزه خودرو گفت: باید خودروسازان کشور در تولید خودرو از فناوری و تکنولوژی نوین استفاده کنند چرا که صنعت خودروسازی کشور این توان و امکانات را دارد که از این فناوری‌ها بهره ببرد.

وی تصریح کرد: خودروسازان باید از کپی کاری در حوزه خودرو و مونتاژ دست بردارند و به سمت خلق خودرو با استفاده از طراحی نیرو‌های متخصص کشورمان و نخبگان حرکت کنند.

کاشفی گفت: هم اکنون برخی از شرکت‌های دانش بنیان نیز موفق به ساخت و طراحی زیرساخت کامل خودروی هوشمند در کشور شدند. بایستی تحقیق و توسعه با جدیت در گروه خودروسازی کشور مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم شاهد ورود خودرو‌های هوشمند به چرخه حمل و نقل کشور باشیم.

ارسال نظرات
در قالب برگزاری رویداد فناورانه محقق خواهد شد ایده‌های لیزر و فوتونیک تا تجاری‌سازی حمایت می‌شوند
نیازمندیها