کد خبر: ۱۹۱۴۵
|
۲۲ تير ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰
در پلتفرم وان اینچ افراد امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را ندارند و هیچ شخص واسطی نیز در روند مبادلات دخالت ندارد، بلکه تبادلات میان کاربران تنها از طریق کیف پول‌های اتریومی کاربران و قراردادهای هوشمند صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» امروزه ارز‌های دیجیتال با نام‌های جدید وارد بازار می‌شوند در این گزارش سعی می‌شود که ارزدیجیتال وان اینچ را برای علاقه‌مندان برای سرمایه گذاری در این حوزه معرفی کنیم.
ارز دیجیتال وان اینچ (۱Inch) پلتفرمی بر بستر بلاک چین بوده که هدف تیم توسعه‌دهنده آن، جمع‌آوری همه صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در یک مکان است. تریدر‌ها در وان اینچ این امکان را دارند که یک تبادل یا سواپ راحت و مؤثر، بین شبکه‌ها و پلتفرم‌های مختلف داشته باشند.

در واقع در حالت عادی اگر فردی بخواهد از یک صرافی غیرمتمرکز برای انجام مبادلات خود استفاده کند، باید زمان زیادی را صرف تحقیق و بررسی برای پیدا کردن یک صرافی معتبر و خوب، کند. اما با روی کار آمدن پلتفرم وان اینچ، کاربران فقط با استفاده از یک پلتفرم می‌توانند از میان صرافی‌های موجود مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنند.

امنیت در شبکۀ ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) چگونه تأمین می‌شود؟

صرافی غیر متمرکز وان اینچ ۱Inch که بر بستر اتریوم قرار دارد و هزینه تراکنش‌ها در آن بسیار پایین‌تر از یونی سواپ است توانست طی مدت زمان کوتاهی خود را به ده صرافی غیر متمرکز در جهان از لحاظ حجم معاملات برساند. توکن اختصاصی آن یعنی وان اینچ ۱INCH در صرافی‌های متعددی لیست شد و رکورد‌های قیمتی خوبی را به ثبت رساند.

به عبارت دیگر مبادلات غیرمتمرکز، مبادلات ارز‌های رمزنگاری شده‌ای هستند که برای اداره همه آن‌ها به شخص ثالث احتیاج نیست. در یک مبادله غیرمتمرکز، هیچ شرکتی وجود ندارد که سفارشات را نگهداری کند یا وجوه را توقیف کند! هر کسی می‌تواند در یک صرافی غیرمتمرکز تجارت کند. معامله گران فقط باید کیف پول خود را متصل کنند و هرگز از دسترسی شرکت‌ها به وجوه یا اطلاعات شخصی خود صرف نظر نکنند.

معرفی ارز دیجیتال وان اینچ (۱INCH)

در فضای معاملات دیفای، طراحی اکثر پلتفرم‌ها به‌گونه‌ای نیست که بتوانند در برابر تغییرات بازار، پروتکل‌های خود را به‌سرعت در شبکه به‌روز کنند. به همین دلیل پلتفرم وان اینچ در شبکه خود قابلیت حاکمیت فوری را راه‌اندازی کرده که به اعضای شبکه اجازه رأی در تغییرات شبکه را می‌دهد. توکن حاکمیتی وان اینچ در ۲۵ دسامبر عرضه شد. وان اینچ از این توکن در تمام پروتکل‌های کنونی و آینده درون شبکه، ازجمله پروتکل نقدینگی، ماژول‌های تجمیع حکومتی و تمام رأی‌گیری‌ها استفاده می‌کند.

امنیت در شبکۀ ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) چگونه تأمین می‌شود؟

بنیانگذاران وان اینچ:

بنیانگذار و موسس پروژه وان اینچ، serej Kunz است که مالک کانال Cryptomaniacs در یوتیوب نیز است. وی بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه مهندسی نرم افزار و امنیت اطلاعات دارد که در حال حاضر تمرکز وی تنها روی پروژه وان اینچ است.

از دیگر همکاران وی، Anton Bukov مدیر ارشد فناوری وان اینچ است که از سال ۲۰۰۲ در زمینه تولید نزم افزار کار کرده و از سال ۲۰۱۷ در زمینه‌ی امور مالی غیر متمرکز (DeFi) فعالیت داشته است. وی در ایجاد یک پلتفرم تجمیع کننده صرافی‌های غیر متمرکز، که در Hackathon سنگاپور در ماه می ۲۰۱۹ معرفی شده بود، با serej Kunz همکاری کرد.

ویژگی منحصر بفرد وان اینچ:

یکی از ویژگی‌های پروژه وان اینچ که آن را منحصر بفرد می‌کند، توانایی کاربران در مدیریت این شبکه بصورت دائمی است. در واقع این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که به تغییرات پروتکل در یک سازمان غیر متمرکز خودمختار (DAO) رای دهند.

از ویژگی‌های رایج دیگر ارز دیجیتال وان اینچ

صرافی وان اینچ برای پرداخت هزینه تراکنش‌های خود از توکن CHI استفاده می‌کند. میزان قیمت این توکن وابسته به قیمت گس در شبکه اتریوم است و فقط در دو پلتفرم Curve و ۱inch کاربرد دارد. شرط استفاده از این توکن در شبکه این است که کاربر زمانی که آن را برای پرداخت کارمزد شبکه می‌سوزاند، قیمت آن باید حداقل دو برابر بیشتر از قیمت زمان خرید باشد. بااین‌وجود کارمزد استفاده از توکن CHI می‌تواند تا ۴۲ درصد از سایر صرافی‌های غیرمتمرکز ارزانتر باشد.

از جمله ویژگی‌های دیگر پلتفرم وان اینچ این است که کاربران امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را نداشته و مبادلات بدون دخالت شخص ثالث انجام می‌شوند. در این پلتفرم تبادلات میان کاربران فقط به‌وسیله قرارداد‌های هوشمند و کیف پول‌های اتریومی صورت می‌گیرد. از ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ صرافی‌های غیرمتمرکز مختلفی مانند Oasis، Uniswap و ۰x به پلتفرم وان اینچ پیوستند.

امنیت در شبکۀ ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) چگونه تأمین می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتال وان اینچ نقش کاربران در مدیریت شبکه و امکان رای آن¬ها به تغییرات احتمالی است. کاربران در یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار با استفاده از این امکان می‌توانند به تغییرات پروتکل رأی دهند.

چه چیزی ارز دیجیتال وان اینچ را از دیگر پروژه‌ها متمایز می‌کند؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پروژه ارز دیجیتال وان اینچ این است که کاربران می‌توانند به صورت دائمی در مدیریت این شبکه نقش داشته باشند. کاربران می‌توانند با استفاده از این امکان، به تغییرات پروتکل در یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار رأی دهند.

امنیت در شبکۀ وان اینچ (۱INCH) چگونه تأمین می‌شود؟

در پلتفرم وان اینچ افراد امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را ندارند و هیچ شخص واسطی نیز در روند مبادلات دخالت ندارد، بلکه تبادلات میان کاربران تنها از طریق کیف پول‌های اتریومی کاربران و قرارداد‌های هوشمند صورت می‌گیرد. از ماه دسامبر ۲۰۲۰ صرافی‌های غیر متمرکزی همچون Oasis، Kyber Network، Uniswap و ۰x به این پلتفرم پیوسته‌اند و در آینده، دیگر پروژه‌ها نیز به این پلتفرم اضافه خواهند شد.

چگونه می‌توان ارز دیجیتال وان‌اینچ خریداری کرد؟

ارز دیجیتال ۱INCH در چندین صرافی بزرگ ارز‌های رمزنگاری شده و در صرافی‌های ۱inch موجود است. Binance، KuCoin، Huobi Global، FTX و OKEx همه از وان اینچ پشتیبانی می‌کنند. Binance بزرگترین بازار معامله وان اینچ برای بیت کوین و صرافی ۱inch خود بزرگترین بازار معاملات Tether است.

امنیت در شبکۀ ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) چگونه تأمین می‌شود؟

پیش‌بینی آینده ۱ اینچ

آینده ۱ اینچ به آینده مالی غیرمتمرکز بستگی دارد. مبادلات غیرمتمرکز در مقایسه با مبادلات متمرکز قدرتمندی مانند Binance هنوز گران، کند و نسبتاً ناچیز هستند؛ اما اگر این‌ها شکست بخورند و بازار به گزینه‌های غیرمتمرکز نیاز داشته باشد، جمع‌کننده‌هایی مانند ۱inch این مشکل را پیدا می‌کنند.
برخی از توکن‌های وان اینچ برای توسعه در نظر گرفته شده است که سکو را به ارتفاعات جدید می‌رساند! ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که یک V۳ در صورت وجود، باعث کارآیی بیشتر معاملات، استفاده بیشتر از پروتکل‌های DeFi و ارزانتر شدن مبادلات شود.

امنیت در شبکۀ ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) چگونه تأمین می‌شود؟

نتیجه گیری

کاربران معمولاً برای کسب سود بیشتر و سرمایه‌گذاری در پلتفرم‌های مختلف، به تبدیل دارایی‌ها و رمزارز‌های خود بین پلتفرم‌ها و صرافی‌های مختلف نیاز دارند. به همین جهت تعداد تراکنش‌های آن‌ها در راستای خریدوفروش و سوآپ کردن توکن‌ها و رمزارز‌ها افزایش‌یافته و باید کارمزد بیشتری را پرداخت کنند.پلتفرم وان اینچ به‌منظور رفع این مشکل راه‌اندازی شده است. کاربران در این پلتفرم فقط با یک تراکنش، می‌توانند دارایی‌های خود را به توکن موردنظر تبدیل کرده یا انتقال دهند. به همین دلیل وان اینچ به‌سرعت توانسته است خود را به جایگاه بالایی در بین پلتفرم‌های موجود برساند و بسیاری از تحلیلگران به آینده این ارز دیجیتال امیدوارند.

ارسال نظرات
به همت دانشمندان شرکت‌های دانش بنیان فنتام صورت گرفت: انحصار شکنی از آمریکا و تولید کیت ACT بومی در پارک فناوری پردیس
پست فوق توزیع ۶۳/۲۰ کیلوولت پارک فناوری پردیس افتتاح شد؛ ساخت پست برق با مدل مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای اولین بار در ایران
نیازمندیها