کد خبر: ۲۳۰۰۰
|
۲۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
برای اولین بار در کشور.

مس کاتدی و سولفات با عیار بالا تولید شد

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مهندسی سامانه‌های فناورانه باور، از تولید ۱۴ تن مس کاتدی و سولفات باعیار بالا در ماه خبر داد و گفت: نیاز بازار به این محصول بسیار بالاست بنابراین در تلاش هستیم که تولیدات خود را افزایش دهیم.

رضا نوبخت حسنلویی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مهندسی سامانه‌های فناورانه باور، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» از تولید مس کاتد زیر پرعیار و سولفات مس با خلوص بسیار بالا برای اولین بار در این شرکت خبر داد و گفت: هم اکنون در مرحله پساپایلوت توانستیم سولفات مس با عیار بالا را در ابعاد بسیار مناسب و قابل رقابت با همتای روسی و ترکیه‌ای تولید و روانه بازار کنیم.

وی با اشاره به کاربرد این محصول افزود: این محصول در کود کشاورزی کاربرد دارد. همچنین با توجه به اینه با خلوص و عیار بالا تولید می‌شود در صنایع کاتالیستی، پتروشیمی و صنایع آب، آبکاری فلزات، لجن‌زدایی استخر‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نوبخت با بیان اینکه واردات این محصول همچنان در کشور در حال انجام است، تصریح کرد: همچنین این محصول توسط شرکت‌های دیگر در کشور تولید می‌شود این مهم باعث شده که کسی به سراغ تولید این محصول نرود. در ثانی مصرف عمده آن در کود شیمیایی کاربرد دارد به عمین علت باعیار پایین توسط برخی از شرکت‌ها تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مهندسی سامانه‌های فناورانه باور، از تولید ماهانه ۱۴ تن از این محصول خبر داد و افزود: نیاز بازار به این محصول بسیار بالاست بنابراین در تلاش هستیم که تولیدات خود را افزایش دهیم.

وی ارتقای محصول تولیدی را از عمده برنامه کلیدی این شرکت عنوان کرد و گفت: برنامه برای صادرات این محصول در دستور کار است. همچنین طبق برنامه‌ریزی تعیین شده قرار است که فعالیت‌هایی را روی استحصال فلزات گرانبها انجام دهیم. نیز فعالیت‌هایی را انجام می‌دهیم. در این پروژه حدود ۵ نفر همکاری کردند.

ارسال نظرات
چهار انتصاب جدید با حکم عیسی زارع‌پور؛ سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران شد